27 Νέες θέσεις εργασίας Τακτικού προσωπικού στο Δήμο Ιεράπετρας

Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την πρόσληψη έξι (6) ατόμων ,  με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου
Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει δημότες και επισκέπτες ότι το Δημοτικό Κατάστημα στη Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού
Τις εκδηλώσεις μνήμης για την 81η  επέτειο του Ολοκαυτώματος και της καταστροφής των χωριών της Βιάννου
Εκδήλωση τιμής και μνήμης για την 81η   επέτειο του ολοκαυτώματος των Δυτικών Χωριών της Ιεράπετρας
Aποτελέσματα ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ νερού ύδρευσης.

27 Νέες θέσεις εργασίας Τακτικού προσωπικού στο Δήμο Ιεράπετρας

ethnosimo-nomarxias

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                      Ιεράπετρα, 15/02/2018
ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Δελτίο Τύπου

27 Νέες θέσεις εργασίας Τακτικού προσωπικού του Δήμου Ιεράπετρας  στην προκήρυξη 3Κ/2018 του ΑΣΕΠ

Ειδικότερα, για το Δήμο Ιεράπετρας  οι θέσεις είναι οι ακόλουθες:

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΚΩΔΙΚΟΣΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΑΡΙΘΜΟΣ ΘΕΣΕΩΝ
2149ΔΕ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ1
2245ΔΕ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΩΝ2
2269ΔΕ ΜΗΧΑΝΟΤΕΧΝΙΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ1
2309ΔΕ ΟΔΗΓΟΙ2
3056ΔΕ ΧΕΙΡΙΣΤΩΝ ΜΗΝΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΩΝ1
3057ΔΕ ΧΕΙΡΙΣΤΩΝ ΜΗΝΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΩΝ1
3058ΔΕ ΧΕΙΡΙΣΤΩΝ ΜΗΝΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΩΝ1
1626ΥΕ  ΕΡΓΑΤΩΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ14
1640ΥΕ  ΕΡΓΑΤΩΝ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ2
1654ΥΕ  ΕΡΓΑΤΩΝ ΥΔΡΕΥΣΗΣ- ΑΡΔΕΥΣΗΣ- ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ2
ΣΥΝΟΛΟ ΘΕΣΕΩΝ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ27

Το ΦΕΚ της προκήρυξης (ΦΕΚ 4/2-2-2018 και ΦΕΚ 9/9-2-2018 , τ. Προκηρύξεων ΑΣΕΠ)  έχει καταχωρηθεί στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ (www.asep.gr).

Οι υποψήφιοι πρέπει να συμπληρώσουν και να υποβάλουν ηλεκτρονική αίτηση συμμετοχής στη σελίδα του ΑΣΕΠ (www.asep.gr) ακολουθώντας τις οδηγίες που παρέχονται στην Προκήρυξη (Παράρτημα ΣΤ΄).

Η προθεσμία υποβολής των ηλεκτρονικών αιτήσεων συμμετοχής στη διαδικασία έχει ως ακολούθως:

• Για την κατηγορία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης αρχίζει στις 20 Φεβρουαρίου ημέρα Τρίτη και λήγει στις 7 Μαρτίου 2018, ημέρα Τετάρτη και ώρα 14:00.
  • Για την κατηγορία Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης αρχίζει στις 8 Μαρτίου ημέρα Πέμπτη και λήγει στις 23 Μαρτίου 2018, ημέρα Παρασκευή και ώρα 14:00.

Η υπογεγραμμένη εκτυπωμένη μορφή της ηλεκτρονικής αίτησης με τα απαιτούμενα κατά περίπτωση δικαιολογητικά υποβάλλονται στο ΑΣΕΠ ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή στη διεύθυνση:

Α.Σ.Ε.Π.
Αίτηση για την Προκήρυξη 3Κ/2018
Τ.Θ. 14308
Αθήνα Τ.Κ. 11510

αναγράφοντας στο φάκελο την κατηγορία Δ.Ε. ή Υ.Ε. της οποίας θέσεις διεκδικούν.

Η προθεσμία αποστολής της υπογεγραμμένης εκτυπωμένης μορφής της ηλεκτρονικής αίτησης με τα απαιτούμενα, κατά περίπτωση, δικαιολογητικά λήγει ως εξής:

• Για την κατηγορία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, με την πάροδο της 12ης Μαρτίου 2018, ημέρας Δευτέρας.
  • Για την κατηγορία Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης, με την πάροδο της 27ης Μαρτίου 2018, ημέρας Τρίτης.

_______________________________________________________________

Η αντιδήμαρχος Διοικητικών & Οικονομικών Υπηρεσιών κ.Χρυσούλα Χατζημαρκάκη δήλωσε:

«Στα πλαίσια της προσπάθειας που καταβάλλουμε σαν Δημοτική Αρχή για την καλύτερη στελέχωση των υπηρεσιών του Δήμου, την ταχύτερη ανταπόκριση στην επίλυση προβλημάτων καθημερινότητας και την καλύτερη εξυπηρέτηση των πολιτών, κι έπειτα από πολλά αιτήματα που προηγήθηκαν από το Δήμο Ιεράπετρας,  εγκρίθηκαν 27 νέες θέσεις κάλυψης τακτικού προσωπικού για το Δήμο μας.

Το εν λόγω προσωπικό θα στελεχώσει υπηρεσίες του Δήμου που αντιμετωπίζουν χρόνιες αυξημένες ανάγκες.

Θα συνεχίσουμε να διεκδικούμε επιπλέον προσωπικό προκειμένου να ανταποκρινόμαστε ακόμα πιο γρήγορα στις ανάγκες των Δημοτών της Ιεράπετρας.»

Η Αντιδήμαρχος Ιεράπετρας

Χρυσούλα Χατζημαρκάκη