Τελετή λήξης 4ου Φεστιβάλ Τουρισμού Δήμου Ιεράπετρας

Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την πρόσληψη έξι (6) ατόμων ,  με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου
Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει δημότες και επισκέπτες ότι το Δημοτικό Κατάστημα στη Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού
Τις εκδηλώσεις μνήμης για την 81η  επέτειο του Ολοκαυτώματος και της καταστροφής των χωριών της Βιάννου
Εκδήλωση τιμής και μνήμης για την 81η   επέτειο του ολοκαυτώματος των Δυτικών Χωριών της Ιεράπετρας
Aποτελέσματα ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ νερού ύδρευσης.

Τελετή λήξης 4ου Φεστιβάλ Τουρισμού Δήμου Ιεράπετρας

Ιεράπετρα 30.09.2019

Δελτίο Τύπου-Ευχαριστήριο
“Εορτασμός Παγκόσμιας ημέρας Τουρισμού
Τελετή λήξης 4ου Φεστιβάλ Τουρισμού Δήμου Ιεράπετρας”

[dropcap]Ο[/dropcap]λοκληρώθηκε και φέτος με επιτυχία το 4ο Φεστιβάλ Τουρισμού Δήμου Ιεράπετρας, που πραγματοποιήθηκε σε συνδιοργάνωση με τη Περιφέρεια Κρήτης, με τον εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας Τουρισμού, την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου, στο Ενετικό Φρούριο “Καλέ” στη παλιά πόλη της Ιεράπετρας.

liksi-festival-1

Στην τελετή λήξης παρευρέθηκαν, οι Αντιδήμαρχοι κα Ρουμελιωτάκη Μαρία και κ. Μαστοράκης Πέτρος, ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Μπινιχάνης Βαγγέλης, οι εντεταλμένοι σύμβουλοι κ. Παπαδάκης Νεκτάριος (αρμόδιος τομέα γεωργίας) και κ. Αστροπεκάκης Κωνσνταντίνος (αρμόδιος τομέα εθελοντισμού), η κα Βλάσση Ελένη και κ. Μουζουράκης Αλέξανδρος επικεφαλείς Δημοτικών παρατάξεων, ο πρόεδρος της τοπικής κοινότητας Αγίου Ιωάννη κ Κυδωνάκης Μανώλης και ο πρόεδρος του πολιτιστικού συλλόγου Αγίου Ιωάννη κ. Αθάνατο Νίκο. Από τον Περιφερειακό Οργανισμό Τουρισμού Κρήτης παρευρέθηκε ο κ. Αριστείδης Στρατάκης.

liksi-festival-2

Η αρμόδια Αντιδήμαρχος, απεύθυνε  ευχαριστήριο προς όλους που συμμετείχαν στις εκδηλώσεις του 4ου Φεστιβάλ Τουρισμού Δήμου Ιεράπετρας.

Πιο συγκεκριμένα ευχαρίστησε τους καλλιτέχνες που πήραν μέρος στις εκθέσεις που πραγματοποιήθηκαν στο Οθωμανικό Τέμενος Ιεράπετρας (Τζαμί): κα Lagache Morgane, κα Αρώνη Θεονύμφη, κα Ατσαλάκη Αθανασία, κα Ζερβάκη Γεωργία, κα Θεοδωράκη Μαρίνα, κα Μαστοράκη Σοφία, Νταντή Ιωάννα, κα Φωνιαδάκη Σοφία, κα Σκορδύλη Γιάννα, κ. Tzaro Alexandro κ. Πατεράκη Κώστας και  κ. Σολυδάκη Μιχαήλ.

lhksi-festival

Επίσης τους καλλιτέχνες που έντυσαν μουσικά τις εκδηλώσεις του φεστιβάλ αφιλοκερδώς: κα Ελεάννα Καρανδεινού, κ. Αβυσσινό Κωστή, κ.  Βαρδάκη Βαγγέλη και κ. Φερετζάκη Μιχάλη. Το Λύκειο των Ελληνίδων Σητείας καθώς και όλα τα παιδιά από  τη Χορευτική Ομάδα του Δήμου Ιεράπετρας και την υπεύθυνη διδασκαλίας Κατερίνα Βαγγέλα. Την Ένωση ξενοδόχων Ιεράπετρας &  Ν. Α. Κρήτης και ιδιαίτερα τον πρόεδρο κ. Γιώργο Βαρδάκη, που κάθε χρόνο μας στηρίζει. Tην ΕΔΕΑΚ Σητείας, τη ΚΟΙΝΩΠΟΛΙΤΙΑ Δήμου Ιεράπετρας (Ν. Π. Δ. Δ. Δήμου Ιεράπετρας), το σύλλογο ενοικιαζόμενων δωματίων Μακρύ Γιαλού, τον Eμπορικό & Eπαγγελματικό σύλλογο Κουτσουρά – Ανάληψης Μακρύ Γιαλού και ιδιαίτερα τον πρόεδρο κ. Μανώλη Καπετανάκη για την οργάνωση της εκδήλωσης που πραγματοποιήθηκε στο λιμανάκι του Μακρύ Γιαλού, τις ξενοδοχειακές μονάδες της περιοχής SENTIDO Mikri Poli και SUNWING. Τον Πρόεδρο του Μύρτου κ. Παντελάκη Αλέξανδρο για την οργάνωση της εκδήλωση στο Μύρτο καθώς και τον Αντιδήμαρχο Μακρύ Γιαλού κ. Βρυγιωνάκη Μανώλη.

liksi-festival-3

Τους κυρίου Γαϊτάνη Γιάννη, Παπαδάκη Δημήτρη, Παπαδάκη Νίκο, τους Πολιτιστικούς Συλλόγους Αγίου Στεφάνου, Ορεινού και Σταυροχωρίου, τον Σύλλογο γυναικών Αλληλεγγύη, τον Συνεταιρισμός Αγίου Στεφάνου,  τη κα Μαριάννα Χαϊτα, τους κ. Τσαμπανάκη Νίκο, κ. Καναβάκη Μιχάλη και κ. Χατζάκη Βασίλειο.

liksi-festival-4

Τέλος τα μέσα μαζικής ενημέρωσης σε επίπεδο περιφέρειας, που κάθε χρόνο μας στηρίζουν προβάλλοντας αφιλοκερδώς τη προσπάθειά μας αυτή για ενίσχυση του τουριστικού προϊόντος μας. Ενδεικτικά αναφέρουμε τους τοπικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς: ΗΧΩ, ΡΑΔΙΟ ΛΑΣΙΘΙ, PLANET και ΛΑΤΩ.

Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για του χρόνου.

Η αρμόδια Αντιδήμαρχος
Μαρία Ρουμελιωτάκη – Σκυβάλου