Συνεδρίαση της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης στις 30.10.2019

Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την πρόσληψη έξι (6) ατόμων ,  με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου
Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει δημότες και επισκέπτες ότι το Δημοτικό Κατάστημα στη Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού
Τις εκδηλώσεις μνήμης για την 81η  επέτειο του Ολοκαυτώματος και της καταστροφής των χωριών της Βιάννου
Εκδήλωση τιμής και μνήμης για την 81η   επέτειο του ολοκαυτώματος των Δυτικών Χωριών της Ιεράπετρας
Aποτελέσματα ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ νερού ύδρευσης.

Συνεδρίαση της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης στις 30.10.2019

ethnosimo-nomarxias

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΝΠΔΔ «ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ»
Ταχ.Δ/νση: Δημοκρατίας 31
Τ.Κ  72200
Τηλ.: 2842340366
Πληροφορίες: Εμμ. Χριστάκης
e-mail: athmschep@0448.syzefxis.gov.gr

Ιεράπετρα 24-10-2019
Αρ. πρωτ. 540

ΠΡΟΣ: κ.κ

Βουζουνεράκη Ιωάννα
Κορνιλάκη Πετρούλα
Λουτσέτη Εμμανουήλ
Μακρυγιάννη Βασίλειο
Μαστοράκη Πέτρο
Παπαδοπετράκη Ανδρέα
Σουραβλή Χριστόφορο
Τσαγκαράκη Νικόλαο
Χατζημαρκάκη Χρυσούλα
Ψαρουδάκη Μιχαήλ

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε  συνεδρίαση

[dropcap]Σ[/dropcap]ας προσκαλούμε σε συνεδρίαση την Τετάρτη 30 οκτωβρίου  2019  και ώρα 12:30 στην αίθουσα συνεδριάσεων, που βρίσκεται στον 1ο όροφο, δίπλα από την αίθουσα «Μελίνα Μερκούρη» με τα παρακάτω θέματα:

1.  Εξέταση αίτησης του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Μακρύ Γιαλού, για παραχώρηση χρήσης του δημοτικού σχολείου Μακρύ Γιαλού, για πραγματοποίηση Γενικής Συνέλευσης και εκλογές.
  2. Έγκριση και ανάληψη δαπάνης μεταφοράς μαθητών του 5ου δημοτικού σχολείου Ιεράπετρας από την Γρα Λυγιά προς την Ιεράπετρα για την συμμετοχή τους στην παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου 2019.
  3. Έγκριση και ανάληψη δαπάνης προμήθειας είκοσι (20) κρεβατάκια για το Ολοήμερο Τμήμα του 4ου Νηπιαγωγείου.
  4. Έγκριση και ανάληψη δαπάνης προμήθειας υδραυλικών υλικών για την συντήρηση του δημοτικού σχολείου Φερμών.
  5. Έγκριση και ανάληψη δαπάνης προμήθειας υποστηρικτικού υλικού για την μαθησιακή διδασκαλία των μαθητών της Ε-ΣΤ τάξης του δημοτικού σχολείου Κάτω Χωριού.
  6. Έγκριση και ανάληψη δαπάνης προμήθειας φωτοτυπικού μηχανήματος στο ΕΕΕΕΚ Ιεράπετρας.
  7. Έγκριση και ανάληψη δαπάνης εγκατάστασης ενσύρματου δικτύου στο Ειδικό σχολείο.
  8. Έγκριση και ανάληψη δαπάνης για προμήθεια κουρτίνας στο δημοτικό σχολείο Κεντριού.
  9. Έγκριση και ανάληψη δαπάνης προμήθειας ενός ανεμιστήρα στο δημοτικό σχολείο Κάτω Χωριού.
  10. Έγκριση και ανάληψη δαπάνης για τη διαμονή δύο εισηγητριών στην ημερίδα – ενδοσχολική επιμόρφωση των εκπαιδευτικών των δημοτικών σχολείων 5ο δημοτικό και δημοτικό σχολείο Νέας Ανατολής
  11. Έγκριση Τεχνικών Προδιαγραφών για την προμήθεια ηλεκτρολογικού υλικού για το δημοτικό σχολείο Κουτσουρά.
  12. Έγκριση Τεχνικών προδιαγραφών για προμήθεια Μπασκετών στο 1ο δημοτικό σχολείο Ιεράπετρας.
  13. Έγκριση Τεχνικών προδιαγραφών για την προμήθεια φορητών ηλεκτρονικών υπολογιστών στο δημοτικό σχολείο Νέας Ανατολής.
  14. Έγκριση Τεχνικών προδιαγραφών για την προμήθεια τριών κλιματιστικών σε σχολεία
  15. Έγκριση και ανάληψη δαπάνης προμήθειας μεταλλικών σχαρών στο 2ο δημοτικό σχολείο Ιεράπετρας για απορροή ομβρίων υδάτων
  16. Τοποθέτηση καθαρίστριας στο δημοτικό σχολείο και Νηπιαγωγείο Παχείας Άμμου.

Η Πρόεδρος
Μαρία Σκυβάλου – Ρουμελιωτάκη