Ψήφισμα Επιτροπής Υγείας Δήμου Ιεράπετρας για το Νοσοκομείο

Για μίσθωση ακινήτηου στη ΔΚ Μύρτου

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Ο Δήμος Ιεράπετρας καλεί τα αθλητικά σωματεία που επιθυμούν να συμμετάσχουν στην παρέλαση για την Εθνική Επέτειο της «28ης Οκτωβρίου 1940»  να το δηλώσουν μέχρι τη Δευτέρα 21 Οκτωβρίου στα τηλέφωνα 2842340313 & 6956622920 ή στο email: ierapetra@0448.syzefxis.gov.gr

ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΠΡΟΚΛΗΣΗΣ ΠΥΡΚΑΓΙΑΣ
Δημοσιεύτηκαν οι πίνακες κατάταξης, απορριπτέων και προσληπτέων που αφορούν τη με αριθμό πρωτ. 13294/29-8-2024 (ΑΔΑ:9Ο5ΝΩΡ8-7ΩΥ) της ΣΟΧ 4/2024

Ψήφισμα Επιτροπής Υγείας Δήμου Ιεράπετρας για το Νοσοκομείο

dimos-photomark-only-logoΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΥΓΕΙΑΣ
Ιεράπετρα 16/10/2013

[separator top=”30″ style=”dotted”]

ΨΗΦΙΣΜΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

[dropcap]Θ[/dropcap]έλουμε να ενώσουμε τη φωνή μας, με τη φωνή των εργαζομένων του νοσοκομείου μας, με τη φωνή της Γεραπετρίτικης κοινωνίας, που απαιτεί και δικαιούται ελεύθερη πρόσβαση σε Δημόσια Δωρεάν Υγεία.

Απαιτεί το νοσοκομείο της πλήρως εξοπλισμένο και στελεχωμένο και τις κλινικές ανοικτές όλες τις μέρες του μήνα.

Διαμαρτυρόμαστε έντονα για την άδικη και απαξιωτική συμπεριφορά του κράτους απέναντι στη μεγαλύτερη πόλη του νότου, την τέταρτη μεγαλύτερη πόλη της Κρήτης, η οποία ενώ προσφέρει τα μέγιστα στην εθνική οικονομία, έχει απογυμνωθεί από δημόσιες υπηρεσίες.

Η Γεραπετρίτικη κοινωνία λέει: « Ως εδώ και μη παρέκει».

Θα τη βρείτε αντιμέτωπη σε άλλη επιχειρούμενη αποδυνάμωσή της.

Τα  Μέλη της Επιτροπής Υγείας

Η Πρόεδρος της Επιτροπής Υγείαςspiliaroti-olga