ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Λιμενικό Ταμείο Ιεράπετρας

Σύσκεψη υπό την Υφυπουργό Εσωτερικών Βιβή Χαραλαμπογιάννη, τον Γενικό Γραμματέα Αιγαίου και Νησιωτικής

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΑΡΔΕΥΣΗΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω σπασίματος στον κεντρικό αγωγό ύδρευσης θα παρουσιαστούν προβλήματα υδροδότησης σε αρκετές περιοχές, από  Νέα Ανατολή, Στόμιο έως και την πόλη της Ιεράπετρας.   Συνεργείο της Υπηρεσίας εργάζεται στο σημείο για την αποκατάσταση της ζημιάς.  Ευχαριστούμε για την κατανόηση. Ο […]

Τις υπηρεσίες τους προσέφεραν στο Νοσοκομείο Ιεράπετρας  19 Αμερικανοί φοιτητές Ιατρικών Επιστημών
«Νιώθουμε ιδιαίτερη χαρά όταν μαθητές με τους εκπαιδευτικούς τους μας επισκέπτονται και γεμίζουν με χαρά και χαμόγελα το Δημαρχείο»,
Ο  Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης συναντήθηκε με  τον πρόεδρο Κωστή Πανταζή και μέλη του Δ.Σ. του Επιστημονικού Συλλόγου Ελεύθερων Επαγγελματιών

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Λιμενικό Ταμείο Ιεράπετρας

Ιεράπετρα, 03.01.2024

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Ιεράπετρας ανακοινώνει στους ιδιοκτήτες σκαφών που επιθυμούν να ελλιμενίσουν το σκάφος τους εντός του λιμένα Ιεράπετρας ότι μπορούν να καταθέτουν σχετική αίτηση καθημερινά, κατά τις εργάσιμες ημέρες, από τις 11:00 έως τις 14:00, στα Γραφεία του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου, στη διεύθυνση Δημοκρατίας 06, ισόγειο, έναντι του Δημαρχείου Ιεράπετρας ή ηλεκτρονικά στο e-mail dltier@0448.syzefxis.gov.gr.

Οι  θέσεις  στις προτεινόμενες ζώνες, σύμφωνα με το μήκος του σκάφους, θα δοθούν στους αιτούντες αίτησης ελλιμενισμού κατά σειρά προτεραιότητας, που θα καθοριστεί από τον αριθμό πρωτοκόλλου της σχετικής αίτησης στην Υπηρεσία  και εφόσον  έχουν εξοφλήσει τις υποχρεώσεις τους ως προς την καταβολή των αναλογούντων λιμενικών τελών τα προηγούμενα έτη.