Συνάντηση Δημάρχου Ιεράπετρας με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Γυμνασίου

Με τον Περιφερειάρχη Κρήτης κ. Σταύρο Αρναουτάκη συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Εμμανουήλ Φραγκούλης
Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την συμμετοχή του στα Προγράμματα Άθλησης για Όλους, της Γενική

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Συνάντηση με τον πρόεδρο και μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Γυμνασίου Ιεράπετρας είχε ο Δήμαρχος κ. Εμμανουήλ Φραγκούλης.

Οι εκπρόσωποι του Συλλόγου έθεσαν  μια σειρά θεμάτων για παρεμβάσεις που θα πρέπει να γίνουν στο σχολείο με στόχο την εύρυθμη λειτουργία του.

Τα προβλήματα που αναφέρθηκαν αφορούσαν στη βελτίωση των κτιριακών εγκαταστάσεων και στη διαμόρφωση του αύλειου χώρου ώστε το σχολείο να γίνει πιο λειτουργικό για τους μαθητές.

Ο Δήμαρχος ευχαρίστησε το Σύλλογο για την ενημέρωση και τόνισε ότι το συγκεκριμένο σχολείο είναι ιστορικό για την πόλη και χρήζει της δέουσας προσοχής. Πρόσθεσε πως τα θέματα που τέθηκαν θα εξεταστούν συνολικά ώστε να δρομολογηθούν σωστές παρεμβάσεις με τελικό στόχο την ολική αποκατάσταση του κτιρίου.