Πρόσκληση ΔΣ

Σας προσκαλούμε στις 30/09/2024, ημέρα Δευτέρακαι ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής
Το Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Ιεράπετρας σας ενημερώνει ότι την  27η  Σεπτεμβρίου 2024 ημέρα Παρασκευή
Σας προσκαλούμε στις 30 Σεπτεμβρίου 2024, ημέρα Δευτέρα και ώρα 18:30 σε τακτική συνεδρίαση,
Μαθητές από  το  " Γυμνάσιο του Λόεκαμπ" στο Μαρλ της Γερμανίας και από το 1ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας
Ο Δήμος Ιεράπετρας σας προσκαλεί στη Γιορτή Τουρισμού που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2024

Πρόσκληση ΔΣ

Σας προσκαλούμε στις 30  Σεπτεμβρίου 2024,ημέρα Δευτέρα και ώρα  18:30σε τακτική συνεδρίαση, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, για συζήτηση των παρακάτω θεμάτων:

1. Στήριξη εργαζομένων  που προσλήφθηκαν μέσω προγράμματος απασχόλησης ανέργων  55  και άνω της ΔΥΠΑ,  για συνέχιση της απασχόλησής τους (Εισηγητής: Τζουμάκας Νικόλαος)
  2. 6η Τροποποίηση προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2024 (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος)
  3. Αποδοχή χρηματοδότησης από το Υπουργείο Ψηφιακής Διακυβέρνησης ποσού 770.000,00 ευρώ για δράσεις ψηφιακού μετασχηματισμού του Δήμου Ιεράπετρας- Τροποποίηση προϋπολογισμού  και τεχνικού προγράμματος  (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος)
  4. Μίσθωση ακινήτου στον οικισμό Γρά-Λυγιάς της Δημοτικής Ενότητας Ιεράπετρας, για στάθμευση οχημάτων (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος)
  5. Τροποποίηση άδειας χρήσης νερού από γεώτρηση Αγίας Μαρίνας στη Δημοτική Ενότητα Μεσελέρων» (Εισηγητής : Κουγιουμουτζάκης Γεώργιος)
  6. Συνδιοργάνωση Δήμου Ιεράπετρας με τη Λέσχη Φίλων Τετρακίνησης Ιεράπετρας, για το 4ο TRAIL RIDE OF CRETE IERAPETRA(Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος )
  7. Ενεργοποίηση της προαίρεσης και αύξηση  του συμβατικού χρόνου παράδοσης της Προμήθειας Γάλακτος Εργαζομένων Δήμου Ιεράπετρας ετών 2023-2024 (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος)
  8. Τροποποίηση της με αριθμό 91/2024 απόφασης ΔΣ Ιεράπετρας που αφορά στη «Συγκρότηση Επιτροπής Κυκλοφοριακών Ρυθμίσεων» (Εισηγητής : Τζώρτζης Εμμανουήλ)
  9. Σύσταση Επιτροπής προσωρινής και οριστικής  παραλαβής του έργου «Αποχέτευση ομβρίων  στην οδό Ν. Φωκά» (Εισηγητής : Τζώρτζης Εμμανουήλ)
  10.  Σύσταση Επιτροπής και προσωρινής παραλαβής του έργου «Ανέγερση 7ου Νηπιαγωγείου  Ιεράπετρας» (Εισηγητής : Τζώρτζης Εμμανουήλ)
  11. Έγκριση χορήγησης παράτασης συνολικής προθεσμίας περαίωσης του έργου           «Αντικατάσταση αγωγού μεταφοράς νερού από πηγές Σαρακίνας Δήμου Ιεράπετρας.» (Εισηγητής : Κουγιουμουτζάκης Γεώργιος)
  12.  Έγκριση χορήγησης παράτασης προθεσμίας περαίωσης της μελέτης με τίτλο «Νομιμοποίηση και βελτίωση –συμπλήρωση λιμενικών έργων  λιμένα Θόλου» (Εισηγητής : Τζώρτζης Εμμανουήλ)
  13. Δωρεάν παραχώρηση χρήσης χώρου σε εθελοντές κτηνιάτρους για την πραγματοποίηση στειρώσεων σήμανσης κλπ αδέσποτων ζώων συντροφιάς (Εισηγητής : Σπυριδάκης Μιχαήλ)
  14.  Χορήγηση άδειας ανόρυξης νέας γεώτρησης στη Δημοτική Ενότητα  Μύθων (Εισηγητής : Κουγιουμουτζάκης Γεώργιος).
  15.   Αγορά νερού από τον ΤΟΕΒ για άρδευση των Δημοτικών Κοινοτήτων Μουρνιών  και Μύθων (Εισηγητής : Κουγιουμουτζάκης Γεώργιος)

Ο Πρόεδρος  Δ.Σ.

Νικόλαος Τζουμάκας