Την προσοχή των πολιτών εφιστά η Υπηρεσία Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Ιεράπετρας λόγω των ισχυρών ανέμων

Χημικές Αναλύσεις Νερού Ύδρευσης
Πρόσκληση για τη Συνεδρίαση του ΔΣ τη Δευτέρα 17/06/2024
Aνακοίνωση για την πρόσληψη προσωπικού με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου
Τον πρόεδρο και μέλη του Δ.Σ. του Εμπορικού Συλλόγου Ιεράπετρας δέχθηκε στο γραφείο του ο Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης.
Συνάντηση με τον πρόεδρο και μέλη του Δ.Σ. του Οικονομικού Επιμελητηρίου Ελλάδος  Τμήμα Ανατολικής Κρήτης

Ιεράπετρα 16.2.2017

Ανακοίνωση

[dropcap]H[/dropcap] Υπηρεσία Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Ιεράπετρας εφιστά την προσοχή των πολιτών λόγω της παρατεταμένης επικράτησης ισχυρών βορείων ανέμων και του ορατού κινδύνου πρόκλησης πυρκαγιάς.

Συστήνεται στους πολίτες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί και να αποφεύγουν οποιαδήποτε ενέργεια μπορεί να προκαλέσει πυρκαγιά, θέτοντας σε κίνδυνο τη ζωή και τις περιουσίες συνανθρώπων τους.

Απαγορεύεται η ρίψη αναμμένων τσιγάρων, το κάψιμο κλαδιών και υπολειμμάτων καθαρισμού, η χρήση μηχανημάτων και εργαλείων που προκαλούν σπινθήρες, ενώ επίσης εφιστάται αυξημένη προσοχή σε δραστηριότητες που περιλαμβάνουν τη χρήση ψησταριών στο πλαίσιο εκδηλώσεων για τον εορτασμό της  Τσικνοπέμπτης.

Η υπηρεσία Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Ιεράπετρας παραμένει πάντα σε ετοιμότητα, ωστόσο απαραίτητη κρίνεται και η αυξημένη προσοχή από μέρους των πολιτών.