Κυριακή 4 Μαΐου 2014. Τρέχουμε και συντρέχουμε … «2ος Γύρος της Ιεράπετρας»

Η Ιεράπετρα εντάχθηκε  πλέον και επίσημα στην Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ναπολεόντειων Πόλεων ως το τεσσαρακοστό έβδομο
Σε λίγες μέρες θα χτυπήσει το κουδούνι για τη νέα σχολική χρονιά και στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας
Το Σύνολο Νυκτών & Τοξοτών Οργάνων Κρήτης παρουσιάζει τη μουσικοχορευτική παράσταση: "Καλήν Εσπέραν Αφεντάδες"
Συνεχίζονται οι εγγραφές στα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης (ΚΔΑΠ) του Δήμου Ιεράπετρας

Ιδιαίτερης σημασίας η σημερινή μέρα για την Ιεράπετρα καθώς το απόγευμα, σε ειδική τελετή, υπογράφεται το πρωτόκολλο ένταξης της πόλης, στην Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ναπολεόντειων Πόλεων. Την εκδήλωση θα τιμήσει με την παρουσία του ο ιδρυτής και επίτιμος  πρόεδρος της Ομοσπονδίας και εξ αίματος συγγενής του Μεγάλου Ναπολέοντα κ. Κάρολος Βοναπάρτης,  ο οποίος  μαζί με τον […]

Κυριακή 4 Μαΐου 2014. Τρέχουμε και συντρέχουμε … «2ος Γύρος της Ιεράπετρας»

pantopolio-logο-vertical-100ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ
Ιεράπετρα 02-05-2014

[separator top=”40″ style=”dotted”]

«Τρέχουμε και συντρέχουμε…»

[dropcap]Σ[/dropcap]ας καλούμε να συμμετάσχετε και φέτος, μικροί και μεγάλοι, στον αγώνα δρόμου, τον 2ο  Γύρο της Ιεράπετρας, που θα γίνει την Κυριακή 4 Μαίου 2014 και ώρα 10 το πρωί, με αφετηρία και τερματισμό την παραλία Ιεράπετρας στο χώρο της υπαίθριας σκακιέρας, πίσω από το  Δημαρχείο.

Ελπίζουμε η έμπνευση της εκπ/κού Ασπραδάκη Κατερίνας  και των μαθητών του Β3 του 2ου Γενικού Λυκείου Ιεράπετρας της σχολικής χρονιάς 2012-13, που έγινε πραγματικότητα για πρώτη φορά πέρσι τον Απρίλιο, να γίνει θεσμός που θα τον αγκαλιάσουμε όλοι, Ιεραπετρίτες και μη.

Πάμε όλοι μαζί, με τις οικογένειές μας, να τρέξουμε ή να περπατήσουμε, για τη χαρά του αθλητισμού και ταυτόχρονα να προσφέρουμε στους συνανθρώπους μας, φέρνοντας όσοι θεατές και αγωνιζόμενοι το επιθυμούν, τρόφιμα ή ρούχα και παιχνίδια σε καλή κατάσταση για το Κοινωνικό Παντοπωλείο.

Αγώνες που θα διεξαχθούν :

1)     500 μέτρων για παιδιά Δημοτικού

Κατηγορίες: Αγόρια, Κορίτσια

2)     1000 μέτρων για παιδιά Γυμνασίου

Κατηγορίες: Αγόρια, Κορίτσια

3)     6 χλμ (Γύρος της πόλης)

Κατηγορίες :

Αγόρια 16-18, Κορίτσια 16-18

Ανδρες 19-40, Γυναίκες 19-40

Άνδρες 40 άνω, Γυναίκες 40 άνω

Επαθλα :

Ο πρώτος κάθε κατηγορίας θα πάρει Κύπελλο – Αναμνηστικό Μετάλλιο.  Οι νικητές κάθε κατηγορίας θα λάβουν αναμνηστικό μετάλλιο.  Ολοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν αναμνηστικό δίπλωμα.

Διαδρομή γύρου πόλεως 6 χλμ  :

Παραλία Ιεράπετρας – Νέος Περιφερειακός – Ολυμπιονικών- 1ο & 2ο Λύκειο Ιεράπετρας – Λιμάνι – Παραλία (Σκακιέρα τερματισμός)

Συνδιοργανωτές:

2ο Γενικό Λύκειο Ιεράπετρας και οι μαθητές του Β3 και Γ3

Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας

ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας

[separator top=”40″ style=”dotted”]

pantopolio-logο-horizontal-500

« Δεν περπατάμε παράλληλα, περπατάμε μαζί!».

Για το Κοινωνικό Παντοπωλείο

[separator top=”20″ style=”shadow”]

Παράρτημα πληροφοριών και υπερσυνδέσεων

[checklist icon=”arrow” iconcolor=”” circle=”yes”]

[/checklist][separator top=”40″ style=”dotted”]

mazi-ierapetra-ftoxeia-apokleismo

[separator top=”10″ style=”dotted”]

pantopolio-logο-vertical-100
Κοινωνικό Παντοπωλείο Δήμου Ιεράπετρας
ΜΑΖΙ και η Ιεράπετρα ενάντια στη Φτώχεια και στον Κοινωνικό Αποκλεισμό !

[separator top=”20″ style=”shadow”]

Πληροφορίες σύνταξης – ανάρτησης