Δημιουργική Συνεργασία – Υποψήφιος Δήμαρχος Γεώργιος Προϊστάκης

Στις τελευταίες μέρες σε φορείς του Δημοσίου, και στον Δήμο Ιεράπετρας, έχουν παρατηρηθεί επιθέσεις ηλεκτρονικού ψαρέματος (Phising Attacks).
Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει ότι κατά τις ημέρες του  καύσωνα και για την προστασία των αστέγων
Από τη Δ/νση Κοινωνικής Πολιτικής, Δημόσιας Υγείας, παιδείας και Αθλητισμού του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνετα

ΚΥΡΒΕΙΑ 2024 – ΠΕΜΠΤΗ 18 ΙΟΥΛΙΟΥ 1.ΜΥΡΤΟΣ Αυλή Ιερού Ναού Αγίου Αντωνίου Ρεσιτάλ κιθάρας  με  τον διαπρεπή κιθαρίστα  ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΟΤΡΩΝΑΚΗ Έναρξη: 9:30 μ.μ Είσοδος: Ελεύθερη Οργάνωση : Πολιτιστική Επιτροπή Μύρτου 2.ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΣ (ΕΠΙΣΥΝΑΨΗ ΑΡΧΕΙΩΝ) ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ 142 ΤΗΛ. 2813 013 218 – 6932 858624 Facebook – ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ www.theatrikiskini.gr Email: […]

Με εξαιρετική επιτυχία και με την παρουσία πλήθος κόσμου πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση  «Πόντος – Κρήτη,
Με την προϊσταμένη της Εφορείας Αρχαιοτήτων  Νομού Λασιθίου Χρύσα Σοφιανού,  είχε συνάντηση ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Δημιουργική Συνεργασία – Υποψήφιος Δήμαρχος Γεώργιος Προϊστάκης

[dropcap]Π[/dropcap]ρος ενημέρωση των δημοτών (εκλογικό σώμα) παρουσιάζουμε τους συνδυασμούς  και τους επικεφαλής τους που θα διεκδικήσουν την ψήφο του εκλογικού σώματος . Βιογραφικό, λίστα υποψηφίων, πρόγραμμα ή πλαίσιο αρχών κλπ, πρόγραμμα επισκέψεων σε χωριά και φορείς, εκλογικό κέντρο, στοιχεία επικοινωνίας κλπ.  2η καταχώρηση (ως σχετική σημείωση στο τέλος του post) μας : Δημιουργική Συνεργασία – Υποψήφιος Δήμαρχος Γεώργιος Προϊστάκης [separator top=”10″ style=”shadow”]

[tabs tab1=”Βιογραφικό”  tab2=”Υποψήφιοι”  tab3=”Επικοινωνία” layout=”horizontal”  backgroundcolor=”” inactivecolor=””]

[tab id=1]

logo-syndyasmou

Δημιουργική Συνεργασία – Υποψήφιος Δήμαρχος Γεώργιος Προϊστάκης

ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ

proistakis-georgios[dropcap]Ο[/dropcap] Προϊστάκης Γιώργος 50 ετών σήμερα αποφοίτησε από την Αρχιτεκτονική  Σχολή του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και εδώ και 20 χρόνια  δραστηριοποιείται  επαγγελματικά με τεχνικό  γραφείο στην περιοχή του πρώην Δήμου Μακρύ Γιαλού και  στην Ιεράπετρα.

Από τα φοιτητικά του χρόνια συμμετείχε ενεργά με την εκλογή του, στο Δ.Σ. της Αρχιτεκτονικής Σχολής και στην Ένωση Κρητών Φοιτητών Θεσσαλονίκης για αρκετά χρόνια. Το 2002 συμμετείχε στο ψηφοδέλτιο του Κώστα Ζουράρι για τις Νομαρχιακές εκλογές στο Νομό Λασιθίου και το 2010 στο ψηφοδέλτιο του Σήφη Αναστασάκη για το Δήμο Ιεράπετρας με το οποίο και εκλέχτηκε Δημοτικός Σύμβουλος. Από το 2011 είναι πρόεδρος στο Νομικό Πρόσωπο “Περιβάλλον” του Δήμου Ιεράπετρας και Αντιδήμαρχος με αρμοδιότητες σε θέματα περιβάλλοντος, πολιτικής προστασίας και  στη Δ.Ε. Μακρύ Γιαλού

[/tab] [tab id=2]

logo-syndyasmou

«ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»

Υποψήφιος Δήμαρχος Προϊστάκης Γεώργιος του Ιωάννη

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ 

Εκλογική Περιφέρεια Ιεράπετρας

1)            Αντωνάκης Γεώργιος του Νικολάου

2)            Βασαρμίδη – Κουγιουμουτζάκη Μαρία του Μιχαήλ

3)            Βολυράκη Αθηνά του Γεωργίου

4)            Βουζουνεράκη Καλλιόπη του Εμμανουήλ

5)            Γαλάνης Χρήστος του Νικήτα

6)            Δερμιτζομανωλάκης Ιωάννης του Γεωργίου

7)            Ζαφειράκης Εμμανουήλ του Γεωργίου

8)            Ζαχαριαδάκης Εμμανουήλ του Θεοδοσίου

9)            Ζερβάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου

10)         Καραλάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ

11)         Καραλάκης Εμμανουήλ του Ευσταθίου

12)         Καραλής Αθανάσιος του Άγγελου

13)         Κατρίνης Εμμανουήλ του Στυλιανού

14)         Κατσαράκη – Κωνσταντακάκη Μαρία του Μιχαήλ

15)         Κατσιδονιώτη Γεωργία του Ευστρατίου

16)         Κολοβού – Λιοντάκη Μαρία του Ιωάννη

17)         Κουγιουμουτζάκης Γεώργιος του Ιακώβου

18)         Κουφάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου

19)         Κριτσωτάκης Κωνσταντίνος του Εμμανουήλ

20)         Κωνσταντακάκη – Προϊστάκη Μελπομένη του Στέφανου

21)         Λεμπιδάκης Ιωάννης του Γεωργίου

22)         Λυρατζάκης Ιωάννης του Εμμανουήλ

23)         Μιχελάρου Μαρία του Αντωνίου

24)         Μοναχός Ιωάννης του Γεωργίου

25)         Νοτάκης Κωνσταντίνος του Νικολάου

26)         Παπάζογλου Παναγιώτης του Άγγελου

27)         Πατεράκης Γεώργιος του Ιωάννη

28)         Περάκη Μαρία του Εμμανουήλ

29)         Προϊστάκης Εμμανουήλ του Ιωάννη

30)         Σταματάκη – Πιτροπάκη Αικατερίνη του Μιχαήλ

31)         Σωμαράκης Γεώργιος του Νικολάου

32)         Ταμπακάκης Παύλος του Νικολάου

33)         Τζάρος Αλέξανδρος του Νικολάου

34)         Τραχανά Μαρία του Μιχαήλ

35)         Φουντουλάκη Στυλιανή του Κωνσταντίνου

36)         Χατζάκης Γεώργιος του Ιωάννη

37)         Χατζάκης Εμμανουήλ του Ιωάννη

38)         Χρηστάκης Ιωάννης του Εμμανουήλ

39)         Χρυσός Αντώνιος του Εμμανουήλ

40)         Χρυσοφάκη – Σακκαδάκη Ελένη του Εμμανουήλ

Εκλογική Περιφέρεια Μακρύ Γιαλού

1)            Βρυγιωνάκης Νικόλαος του Στυλιανού

2)            Δερμιτζάκης Ιωάννης του Εμμανουήλ

3)            Δημογεροντάκης Παντελής του Μιχαήλ

4)            Λιανάκης Γεώργιος του Αλέξανδρου

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ 

Δημοτική Κοινότητα Ιεράπετρας

1)            Καβάγκα – Λυρατζάκη Βασιλική του Ιωάννη

2)            Κουρμουλάκη – Μαραγκάκη Μαρία του Κωνσταντίνου

3)            Λουπασάκη – Δερμιτζάκη Αικατερίνη του Εμμανουήλ

4)            Μαράκη Ελένη του Μιχαήλ

5)            Μπαλαντινάκης Εμμανουήλ του Κωνσταντίνου

6)            Παπαγεωργίου Μιχαήλ του Ιωάννη

7)            Προεστάκης Θεόκλητος του Κωνσταντίνου

8)            Σταυρακάκης Εμμανουήλ  του Νικολάου

9)            Τσιριντάνη – Λαμπράκη Μαρία  του Κωνσταντίνου

10)         Χαλέπης Γεώργιος του Συμεών

11)         Χριστάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ

12)         Ψυλλινάκη – Ζαχαριουδάκη Όλγα του Εμμανουήλ 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΑΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ

Τοπική Κοινότητα Αγίου Ιωάννη

1)            Παναγιωτάκης Μενέλαος του Εμμανουήλ

2)            Πρωτογεράκης Εμμανουήλ του Ιωάννη

3)            Σακκαδάκη – Μπαχλιτζανάκη Μαρία του Μιχαήλ

4)            Σκουλούδης Γεώργιος του Νικολάου

Τοπική Κοινότητα Ανατολής

1)            Αγγελάκης Χαράλαμπος του Χαραλάμπους

2)            Μπιλανάκης Εμμανουήλ  του Αντωνίου

3)            Φουντουλάκη – Λαμπράκη Καλλιόπη  του Μιχαήλ

4)            Χαραλαμπάκης Ελευθέριος του Εμμανουήλ

Τοπική Κοινότητα Γδοχίων

1)            Δασκαλάκης Ιωάννης του Γεωργίου

2)            Μαρκάκη – Παπαδοπούλη Ελπινίκη του Γεωργίου

Τοπική Κοινότητα Καβουσίου

1)            Καψούλιου Αικατερίνη του Μιχαήλ

2)            Ρεμεδιάκης Ιωάννης  του Εμμανουήλ

3)            Φιοράκης Ιωάννης  του Γεωργίου

4)            Γιακουμεττή – Χαλκιαδάκη Σοφία του Γεωργίου

Τοπική Κοινότητα Καλαμαύκας

1)            Δαγαλάκης Ιωάννης του Γεωργίου

2)            Ζερβαλάκης Χριστόφορος  του Κωνσταντίνου

3)            Νοτάκης Νικόλαος  του Αντωνίου

4)            Ψυλλινάκη – Μπιλανάκη Ειρήνη του Εμμανουήλ

Τοπική Κοινότητα Κάτω Χωριού

1)            Κριτσωτάκης Δημήτριος του Νικολάου

2)            Πισκοπάκη Αμαλία  του Βασιλείου

3)            Σουργιαδάκη Αντιγόνη  του Κωνσταντίνου

4)            Σουργιαδάκης Ιωάννης του Εμμανουήλ

Τοπική Κοινότητα Μακρυλιάς

1)    Γιακουμάκης Βενιζέλος του Μιχαήλ

2)    Μπουρνέλης Εμμανουήλ του Χαράλαμπου

Τοπική Κοινότητα Μαλλών

1)          Βενιτουράκη Μαριάνθη του Εμμανουήλ

2)          Μαρκόπουλος Ιωάννης του Αθανασίου

3)          Τερζάκης Μιχαήλ του Εμμανουήλ

4)          Τσακιράκης Γεώργιος του Μιχαήλ

Τοπική Κοινότητα Μεσελέρων

1)            Καπανταϊδάκης Παύλος του Εμμανουήλ

2)            Σκουλούδης Εμμανουήλ του Γεωργίου

Τοπική Κοινότητα Μεταξοχωρίου

1)            Διαμαντάκη – Ψιμουλάκη Δέσποινα του Μιχαήλ

Τοπική Κοινότητα Μουρνιών

1)            Δαμασκηνάκης Εμμανουήλ του Ιωάννη

2)            Τσαγκατάκης Ιωάννης του Εμμανουήλ

Τοπική Κοινότητα Μύρτους

1)            Καλαϊτζή Ασπασία του Χρήστου

2)            Κουτουλάκης Ανδρέας  του Κωνσταντίνου

3)            Παντελάκης Αλέξανδρος  του Ελευθερίου

4)            Πηγιάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου

Τοπική Κοινότητα Μύθων

1)            Κουμαρτζής Κωνσταντίνος του Εμμανουήλ

2)            Παπαδοπούλη – Σηφάκη Γαρυφαλιά του Εμμανουήλ

3)            Ταυλάκης Γεώργιος του Ιωάννη

Τοπική Κοινότητα Παχειάς Άμμου

1)            Κατσάρκης Γεώργιος του Εμμανουήλ

2)            Περονικολή – Κοϊνάκη Μαρία του Γεωργίου

3)            Ραπάνης Γεώργιος του Αντωνίου

Τοπική Κοινότητα Ρίζας

1)            Αλεξάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου

2)            Πηγιάκης Μιχαήλ του Σταύρου

Τοπική Κοινότητα Χριστού

1)            Μπλαζάκης Γεώργιος του Νικολάου

2)            Πετσαγγουράκης Αιμίλιος του Γεωργίου

Τοπική Κοινότητα Αγ. Στεφάνου

1)            Γιαπιτζάκης Εμμανουήλ του Φανουρίου

2)            Πατεράκης Θεόκλητος του Εμμανουήλ

Τοπική Κοινότητα Ορεινού

1)            Κουρμουλάκης Εμμανουήλ του Νικολάου

2)            Προϊστάκη Δέσποινα του Ελευθερίου

Τοπική Κοινότητα Σταυροχωρίου

1)            Δερμιτζάκης Νικόλαος του Αλέξανδρου

2)            Κάραλής Δημήτριος του Ιωάννη

3)            Τσομπανάκη Ελένη του Γεωργίου

Τοπική Κοινότητα Σχινοκαψάλων

1)            Λαπιδάκης Βασίλης του Γεωργίου

2)            Πιτροπάκης Νικόλαος του Μάρκου

3)            Σφυράκη Δέσποινα του Μιχαήλ

4)            Σφυράκης Εμμανουήλ του Ιωάννη

[/tab]  [tab id=3]

logo-syndyasmou

Επικοινωνία με τον Συνδυασμό

Το εκλογικό κέντρο βρίσκεται στην οδό Λασθένους 1 (πλατεία Rex) – Ιεράπετρα Λασιθίου Κρήτη 72200 Ελλάδα .

Aνοικτό  ώρες γραφείου, το πρωί 09:00-14:00 και το απόγευμα 18:00-21:30.

Τηλέφωνα επικοινωνίας : 2842026775

[/tab][/tabs]

1η web έκδοση 08.05.2014 – 2η 10.05.14
θα ακολουθήσουν προσθήκες όταν μας αποσταλούν από τον Συνδυασμό

[separator top=”40″ style=”shadow”]

Παράρτημα πληροφοριών & υπερσυνδέσεων

[checklist icon=”arrow” iconcolor=”” circle=”yes”]

[/checklist]

[separator top=”20″ style=”shadow”]

Πληροφορίες σύνταξης και ανάρτησης

[xyz-ihs snippet=”Adminsignature”][separator top=”10″ style=”shadow”]

Σημείωση από Τμήμα Προγραμματισμού (admin) :
Η καταχώρηση – παρουσίαση των συνδυασμών γίνεται με την σειρά που μας αποστέλλουν (επίσημα ως συνδυασμοί) ολοκληρωμένες πληροφορίες προς ανάρτηση, η δε καταχώρηση τους γίνεται σταδιακά (με την αποστολή τους – κατά σειρά)  διότι έχουμε και άλλες  αρμοδιότητες και καθημερινές εργασίες προς ανάρτηση (…)
Έχει ζητηθεί (από 28.04) από όλους τους συνδυασμούς να μας αποστείλουν προς ανάρτηση : Βιογραφικό  & φωτογραφία υποψήφιου Δημάρχου. Λίστα Υποψηφίων.  Βιογραφικά με φωτογραφίες όλων των υποψηφίων (ενιαίο αρχείο pdf). Πρόγραμμα ή πλαίσιο αρχών ή ότι άλλο ανάλογο επιθυμούν. Πρόγραμμα επισκέψεων σε χωριά κλπ. Πλήρη στοιχεία επικοινωνίας (email, τηλέφωνα, υπεύθυνος επικοινωνίας, φωτογραφίες εκλογικού κέντρου, ώρες λειτουργίας κλπ).  Επίσημη ιστοσελίδα ή επίσημους λογαριασμούς στα Social.  Το λογότυπο του συνδυασμού και ότι άλλο κρίνουν ότι θα συμβάλλει στη ενημέρωση των εκλογέων. Είναι στην κρίση του κάθε συνδυασμού, εάν θα επιλέξει να αποστείλει πληροφορίες, πότε και τι θα αποστείλει προς ανάρτηση.