Δελτίο Τύπου από το Κοινωνικό Παντοπωλείο : Ευχαριστήριο για τα ΚΥΡΒΕΙΑ 2013

Σύσκεψη υπό την Υφυπουργό Εσωτερικών Βιβή Χαραλαμπογιάννη, τον Γενικό Γραμματέα Αιγαίου και Νησιωτικής

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΑΡΔΕΥΣΗΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω σπασίματος στον κεντρικό αγωγό ύδρευσης θα παρουσιαστούν προβλήματα υδροδότησης σε αρκετές περιοχές, από  Νέα Ανατολή, Στόμιο έως και την πόλη της Ιεράπετρας.   Συνεργείο της Υπηρεσίας εργάζεται στο σημείο για την αποκατάσταση της ζημιάς.  Ευχαριστούμε για την κατανόηση. Ο […]

Τις υπηρεσίες τους προσέφεραν στο Νοσοκομείο Ιεράπετρας  19 Αμερικανοί φοιτητές Ιατρικών Επιστημών
«Νιώθουμε ιδιαίτερη χαρά όταν μαθητές με τους εκπαιδευτικούς τους μας επισκέπτονται και γεμίζουν με χαρά και χαμόγελα το Δημαρχείο»,
Ο  Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης συναντήθηκε με  τον πρόεδρο Κωστή Πανταζή και μέλη του Δ.Σ. του Επιστημονικού Συλλόγου Ελεύθερων Επαγγελματιών

Δελτίο Τύπου από το Κοινωνικό Παντοπωλείο : Ευχαριστήριο για τα ΚΥΡΒΕΙΑ 2013

pantopolio-logο-vertical-100ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ
Ιεράπετρα 16-07-2013

[separator top=”40″ style=”dotted”]
[dropcap]Τ[/dropcap]ο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας ευχαριστεί θερμά, για την έμπρακτη στήριξή τους στο έργο του, μέσα από τις εκδηλώσεις «Κύρβεια 2013»,  τους παρακάτω :
[separator top=”40″ style=”dotted”]

[checklist icon=”arrow” iconcolor=”” circle=”yes”]

• Τους διοργανωτές του «B.I.G. Party Ierapetra Xperience», του μεγαλυτέρου Beach Party στην Κρήτη το Σάββατο 10 Αυγούστου 7.00μ.μ. στην παραλία του Αγίου Ανδρέα Ιεράπετρας.
  • Τον Πολιτιστικό Οικολογικό Λαογραφικό Σύλλογο Παχείας Άμμου, που διοργανώνει Κρητικό γλέντι με το Βασίλη Σκουλά, την Πέμπτη 15 Αυγούστου 9.00 μ.μ. στο λιμάνι της Παχείας Άμμου
  • Τη θεατρική ομάδα  του Δήμου Ιεράπετρας, με την παράσταση «ΧΑΡΟΛΝΤ ΚΑΙ ΜΟΝΤ», σε σκηνοθεσία Αλέξανδρου Μαχαιρά: Την Παρασκευή 9 και την Κυριακή 18 Αυγούστου  στο 3ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας, την Κυριακή 11 Αυγούστου στο Σελάκανο, την Τρίτη 13 Αυγούστου στα Φέρμα στο Δημοτικό Σχολείο, το Σάββατο 17 Αυγούστου στο Μύρτος και την Τετάρτη 21 Αυγούστου στο  Δημοτικό Σχολείο του Κάτω Χωριού Ιεράπετρας στις 9.30 μ.μ.
  • Tο Σύλλογο Φίλων Θεάτρου Ιεράπετρας, με την παράσταση «ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ», σε σκηνοθεσία Πόπης Δασκαλάκη-Σοφίας Κονταξάκη  την Πέμπτη 18 Ιουλίου 9.30 μ.μ. στο 3ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας.
  • Τη θεατρική ομάδα του Συλλόγου Μικρασιατών, με την παρουσίαση του έργου «χαμένη ευκαιρία», σε σκηνοθεσία Δημήτρη Γιαννίδη, την Τετάρτη 24 Ιουλίου στο 3ο Γυμνάσιο και στις 31 Ιουλίου στο Δημοτικό Σχολείο Κουτσουρά στις 9.30 μ.μ.
  • Την ομάδα «ΟΙ ΑΛΛΟΙ» με την παράσταση «ΤΟ ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΗΤΟΣ» σε σκηνοθεσία Νίκης Παπαδάκη, την Παρασκευή 16 Αυγούστου στην πλατεία του Πολιτιστικού Συλλόγου Σελακάνου 9.30 μ.μ.

[/checklist]

Όλοι οι παραπάνω θα διαθέσουν μέρος των εσόδων τους στο Κοινωνικό Παντοπωλείο

pantopolio-logο-horizontal-500

[separator top=”20″ style=”dotted”]

« Δεν περπατάμε παράλληλα, περπατάμε μαζί!».

Για το Κοινωνικό Παντοπωλείο

[separator top=”10″ style=”dotted”]

[title size=”3″]Παράρτημα πληροφοριών και υπερσυνδέσεων[/title]

[checklist icon=”arrow” iconcolor=”” circle=”yes”]

[/checklist][separator top=”40″ style=”dotted”]

mazi-ierapetra-ftoxeia-apokleismo

[separator top=”10″ style=”dotted”]

pantopolio-logο-vertical-100
Κοινωνικό Παντοπωλείο Δήμου Ιεράπετρας
ΜΑΖΙ και η Ιεράπετρα ενάντια στη Φτώχεια και στον Κοινωνικό Αποκλεισμό !

[separator top=”20″ style=”shadow”]

Πληροφορίες σύνταξης – ανάρτησης