Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

dimos-photomark-only-logoΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
Ν.Π.Δ.Δ. «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ»

Κοινωνία-Πολιτισμός-Αλληλεγγύη
Ιεράπετρα 05.06.2014

theatro-1204ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας
Σάββατο 18 – Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014

[separator top=”20″ style=”dotted”]

«Άρχισαν οι ετοιμασίες για το 4ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Θεάτρου Ιεράπετρας»

[dropcap]Η[/dropcap]  ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α  του Δήμου Ιεράπετρας , συνεπής  στην αφοσίωσή της στην προώθηση του Πολιτισμού  μέσα από τη διοργάνωση  και την ένθερμη στήριξη θεσμών που αναμφισβήτητα αποτελούν Πυλώνες Πολιτισμού, τόσο σε τοπικό όσο και σε ευρύτερο επίπεδο, προκηρύσσει τη διεξαγωγή του 4ου Πανελλήνιου Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας.

Σε συνεργασία με τα θεατρικά σχήματα της πόλης και την Ένωση Ξενοδόχων Ιεράπετρας και Ν Α Κρήτης στοχεύει στην ανύψωση της θεατρικήε μας παιδείας με τη διάχυση των διαχρονικών και παγκόσμιων μηνυμάτων μεγάλων θεατρικών συγγραφέων και πνευματικών ανθρώπων, εν γένει.

Το φεστιβάλ θα διεξαχθεί από τις 18 ως τις 25 Οκτωβρίου 2014, θα είναι διαγωνιστικό, με επτά συμμετοχές διαγωνιζόμενων παραστάσεων από όλη την Ελλάδα και την Κύπρο και πολλές παράλληλες εκδηλώσεις που θα  καλύπτουν το ευρύτατο φάσμα των Τεχνών που οδηγούν σε μια ολοκληρωμένη θεατρική παράσταση.

Καλούμε τους φίλους και συνοδοιπόρους  του πολιτισμού να μάς συντροφεύσουν για άλλη μία φορά  σε αυτό το πολιτιστικό άλμα και όλοι μαζί να  σηκωθούμε ακόμη λίγο ψηλότερα… λίγο ψηλότερα…

Ο Πρόεδρος του Δ.Σlathourakis-ioannis
Ιωάννη Λαθουράκης