Ευχαριστήριο για την επέτειο της 28η Οκτωβρίου 1940

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

Ευχαριστήριο για την επέτειο της 28η Οκτωβρίου 1940

dimos-photomark-only-logo
ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ταχ.Δ/νση : Πλ.Κανουπάκη
Ταχ.κώδικας: 72200 Ιεράπετρα
Tηλέφωνο: 28423-40300
FAX: 28420-23999
e-mail: press@ierapetra.gov.gr

[separator top=”10″ style=”dotted”]

Ιεράπετρα 29.10.2014

Ευχαριστήριο για την επέτειο της 28η Οκτωβρίου 1940

[dropcap]Ο[/dropcap] Δήμος Ιεράπετρας ευχαριστεί θερμά όλους όσους συνέβαλαν για την πραγματοποίηση της επετειακής εκδήλωσης για την 28η Οκτωβρίου τη Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014.

Ειδικότερα, ευχαριστεί τους ομιλητές, κ. Μ. Σπυριδάκη, ψηφιακό χαρτογράφο και περιβαλλοντολόγο, τον κ. Λ. Φοινίτση, μηχανικό  και ερευνητή για θύματα πολέμου και τον κ. Β. Λενταράκη, μηχανικό.

Επίσης, ευχαριστεί τη χορωδία Ιεροψαλτών της Ιεράς Μητροπόλεως Ιεραπύντης και Σητείας «Άγιος Ανδρέας ο Κρήτης» και τον πρωτοψάλτη και διευθυντή της Σχολής βυζαντινής μουσικής της ιεράς μητροπόλεως, κ. Ιωάννη Αρώνη

Παράλληλα,  ευχαριστούν  τους μουσικούς που συμμετείχαν στην εκδήλωση, την κα. Τζένη Φραγκούλη, Διπλωματούχος καθηγήτρια μονωδίας, σοπράνο με δεκαετή συνεργασία ως σολίστ στην εθνική λυρική σκηνή,  καθηγήτρια επί σειρά ετών της μουσικής σχολής του δήμου και διευθύντρια της παιδικής χορωδίας, την κα. Στέλλα Μαστοράκη, διπλωματούχο καθηγήτρια πιάνου και ανώτερων θεωρητικών, την κα.  Λένα Φραγκούλη, μέλος και σολιστ  επί 30 χρόνια της μεικτής χορωδίας και της θεατρικής ομάδας του δήμου Ιεράπετρας και υπεύθυνη  με εθελοντική προσφορά της χορωδίας και της θεατρικής ομάδας του ΚΑΠΗ και τον κ. Μανώλη Μαστοράκη, ιεροψάλτη.  Τέλος ευχαριστεί για την προσφορά του τον κ. Ι. Γαϊτάνη.

Γραφείο Τύπου

[separator top=”20″ style=”shadow”]