Ευχαριστήριο για την επέτειο της 28η Οκτωβρίου 1940

ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΠΙΣΚΟΠΗ Παραδοσιακοί χοροί και μουσική  ΚΡΗΤΗ  – ΠΟΝΤΟΣ   ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ  ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Με τη χορευτική ομάδα  της  ΛΕΣΧΗΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ με χοροδιδάσκαλο τη  Ματίνα Τσουφίδου και τη   σχολή παραδοσιακών χορών του  Δημήτρη Καπαράκη  με το  συγκρότημα  του Γιάννη Λεμονάκη. Συνδιοργάνωση: Περιφέρεια Κρήτης – Δήμος Ιεράπετρας Πλατεία Επισκοπής – Είσοδος ελεύθερη Έναρξη: 21:00 μ.μ ΓΡΑ […]

Στα πλαίσια του Χρηματοδοτικού Προγράμματος «ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΥ ΙΣΟΖΥΓΙΟΥ» του Πράσινου Ταμείου υπογράφτηκε στις 27/1/2023
Το ΚΔΑΠ ΑΜΕΑ Ιεράπετρας προσκαλεί όλους  μας  να  «Λερωθούμε» παίζοντας,
Σας ενημερώνουμε ότι η  εκδήλωση με τη χορευτική ομάδα  της  Λέσχης  Ποντίων Καβάλας με χοροδιδάσκαλο τη
Λόγω βλάβης, δεν έγινε ζωντανή μετάδοση σε όλη την διάρκεια του Δημοτικού στις 10/07/2024.

Ευχαριστήριο για την επέτειο της 28η Οκτωβρίου 1940

dimos-photomark-only-logo
ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ταχ.Δ/νση : Πλ.Κανουπάκη
Ταχ.κώδικας: 72200 Ιεράπετρα
Tηλέφωνο: 28423-40300
FAX: 28420-23999
e-mail: press@ierapetra.gov.gr

[separator top=”10″ style=”dotted”]

Ιεράπετρα 29.10.2014

Ευχαριστήριο για την επέτειο της 28η Οκτωβρίου 1940

[dropcap]Ο[/dropcap] Δήμος Ιεράπετρας ευχαριστεί θερμά όλους όσους συνέβαλαν για την πραγματοποίηση της επετειακής εκδήλωσης για την 28η Οκτωβρίου τη Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014.

Ειδικότερα, ευχαριστεί τους ομιλητές, κ. Μ. Σπυριδάκη, ψηφιακό χαρτογράφο και περιβαλλοντολόγο, τον κ. Λ. Φοινίτση, μηχανικό  και ερευνητή για θύματα πολέμου και τον κ. Β. Λενταράκη, μηχανικό.

Επίσης, ευχαριστεί τη χορωδία Ιεροψαλτών της Ιεράς Μητροπόλεως Ιεραπύντης και Σητείας «Άγιος Ανδρέας ο Κρήτης» και τον πρωτοψάλτη και διευθυντή της Σχολής βυζαντινής μουσικής της ιεράς μητροπόλεως, κ. Ιωάννη Αρώνη

Παράλληλα,  ευχαριστούν  τους μουσικούς που συμμετείχαν στην εκδήλωση, την κα. Τζένη Φραγκούλη, Διπλωματούχος καθηγήτρια μονωδίας, σοπράνο με δεκαετή συνεργασία ως σολίστ στην εθνική λυρική σκηνή,  καθηγήτρια επί σειρά ετών της μουσικής σχολής του δήμου και διευθύντρια της παιδικής χορωδίας, την κα. Στέλλα Μαστοράκη, διπλωματούχο καθηγήτρια πιάνου και ανώτερων θεωρητικών, την κα.  Λένα Φραγκούλη, μέλος και σολιστ  επί 30 χρόνια της μεικτής χορωδίας και της θεατρικής ομάδας του δήμου Ιεράπετρας και υπεύθυνη  με εθελοντική προσφορά της χορωδίας και της θεατρικής ομάδας του ΚΑΠΗ και τον κ. Μανώλη Μαστοράκη, ιεροψάλτη.  Τέλος ευχαριστεί για την προσφορά του τον κ. Ι. Γαϊτάνη.

Γραφείο Τύπου

[separator top=”20″ style=”shadow”]