Ημερίδα: «Αποτελέσματα υλοποίησης του Έργου: «Δίκτυο Αναπτυξιακής και Κοινωνικής Συνεργασίας για ίσες ευκαιρίες απασχόλησης και άρση του κοινωνικού αποκλεισμού».

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ο Δήμος Ιεράπετρας και η Αναπτυξιακή Σύμπραξη «Συνεργασία» διοργανώνουν ημερίδα με θέμα: «Αποτελέσματα υλοποίησης του Έργου: «Δίκτυο Αναπτυξιακής και Κοινωνικής Συνεργασίας για ίσες ευκαιρίες απασχόλησης και άρση του κοινωνικού αποκλεισμού».

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στην Ιεράπετρα τη Δευτέρα 31 Αυγούστου και ώρα 19:00 έως 21:30 (αίθουσα συνεδριάσεων Δημοτικού Συμβουλίου).

Η ημερίδα διοργανώνεται στο πλαίσιο της Δράσης: «Δημοσιότητα – Ευαισθητοποίηση» του Έργου: «Δίκτυο Αναπτυξιακής και Κοινωνικής Συνεργασίας για ίσες ευκαιρίες απασχόλησης και άρση του κοινωνικού αποκλεισμού» που υλοποιείται από την Αναπτυξιακή Σύμπραξη «Συνεργασία»

Στόχος της ημερίδας είναι η παρουσίαση των αποτελεσμάτων υλοποίησης του Έργου καθώς και καλές πρακτικές δημιουργίας κοινωνικών επιχειρήσεων.

Σας στέλνομε τη σχετική πρόσκληση και το πρόγραμμα της ημερίδας και σας παρακαλούμε για τη δημοσιοποίηση της.

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας              Ο Πρόεδρος της Α.Σ «Συνεργασίας»

Θεοδόσιος Καλαντζάκης               Δημήτρης Κουνενάκης