Hμερίδα για την Πράξη: «Στηρίζουμε την Εργασία & την Ανάπτυξη»

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

Hμερίδα για την Πράξη: «Στηρίζουμε την Εργασία & την Ανάπτυξη»

topsa-top

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Ο Δήμος Ιεράπετρας και η  Αναπτυξιακή Σύμπραξη: «ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ», στο πλαίσιο της Δράσης: «Δημοσιότητα – Ευαισθητοποίηση», του Προγράμματος:

«Στηρίζουμε την Εργασία και την Ανάπτυξη»,

σας προσκαλούν σε ημερίδα με θέμα:

«Απολογισμός και Αξιολόγηση της Πράξης: «Στηρίζουμε την Εργασία & την Ανάπτυξη», της Αναπτυξιακής Σύμπραξης: «ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ»

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην Ιεράπετρα, τη  Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2015 και ώρα 19:00, στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Ιεράπετρας.

Με τιμή,

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας   Θεοδόσης Καλαντζάκης
Ο Πρόεδρος της Α.Σ. «ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ» Νίκος  Πετράκης
[separator top=”20″ style=”shadow”]

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΜΕ ΘΕΜΑ:

ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ: «ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ» ΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗΣ ΣΥΜΠΡΑΞΗΣ: «ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ»

Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2015, ώρα 19:00 Ιεράπετρα, Αίθουσα Συνεδριάσεων Δημοτικού Συμβουλίου.

19:00: Προσέλευση-εγγραφές

19:30: Χαιρετισμοί

19:40: Θέμα: Παρουσίαση και Απολογισμός του προγράμματος: «Στηρίζουμε την Εργασία & την Ανάπτυξη», που υλοποίησε η Αναπτυξιακή Σύμπραξη: «ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ». Εισηγητής: Θοδωρής Πατεράκης, Δήμαρχος Σητείας, Πρόεδρος  ΟΑΣ Α.Α.Ε. ΟΤΑ.

19:50: Θέμα: Παρουσίαση και απολογισμός των δράσεων «Συμβουλευτική» και «Κατάρτιση». Αποτελέσματα προώθησης ανέργων στην αγορά εργασίας. Εισηγητής: Γιώργος Ζερβός, Διευθυντής της Εκπαιδευτικής Αναπτυξιακής ΠΛΟΗΓΟΣ (πρώην ΚΕΚ Ανάπτυξη Κρήτης).

20:00: Θέμα: Παρουσίαση και απολογισμός των δράσεων: «Δημοσιότητα– Ευαισθητοποίηση» και «Δικτύωση». Παρουσίαση υπό ίδρυση Κοινωνικών Συνεταιριστικών Επιχειρήσεων. Εισηγητής: Μανώλης Τσαντάκης, Διευθυντής ΟΑΣ Α.Α.Ε. ΟΤΑ, Διαχειριστής της Α.Σ. ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.

20:15: Θέμα: Παρουσίαση Οδηγού καλών πρακτικών Κοινωνικής Επιχειρηματικότητας  στον πρωτογενή τομέα. Εισηγητής: Μανώλης Κολετζάκης, Οικονομολόγος.

20:30: Θέμα: Παρουσίαση υπό προκήρυξη προγραμμάτων επιχειρηματικότητας και προώθησης στην απασχόληση, της νέας προγραμματικής περιόδου 2014-2020. Εισηγητής: Γιώργος Σισαμάκης, Οικονομολόγος, διαχειριστής της εταιρείας Ανέλιξις Συμβουλευτική.

20:45: Ερωτήσεις –Συζήτηση.

21:15: Λήξη ημερίδας