KEEP THE SPIRIT ALIVE 2014 | Memorial Benefit 4 George Kouvakis – 27 Ιουλίου 2014

Σύσκεψη υπό την Υφυπουργό Εσωτερικών Βιβή Χαραλαμπογιάννη, τον Γενικό Γραμματέα Αιγαίου και Νησιωτικής

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΑΡΔΕΥΣΗΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω σπασίματος στον κεντρικό αγωγό ύδρευσης θα παρουσιαστούν προβλήματα υδροδότησης σε αρκετές περιοχές, από  Νέα Ανατολή, Στόμιο έως και την πόλη της Ιεράπετρας.   Συνεργείο της Υπηρεσίας εργάζεται στο σημείο για την αποκατάσταση της ζημιάς.  Ευχαριστούμε για την κατανόηση. Ο […]

Τις υπηρεσίες τους προσέφεραν στο Νοσοκομείο Ιεράπετρας  19 Αμερικανοί φοιτητές Ιατρικών Επιστημών
«Νιώθουμε ιδιαίτερη χαρά όταν μαθητές με τους εκπαιδευτικούς τους μας επισκέπτονται και γεμίζουν με χαρά και χαμόγελα το Δημαρχείο»,
Ο  Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης συναντήθηκε με  τον πρόεδρο Κωστή Πανταζή και μέλη του Δ.Σ. του Επιστημονικού Συλλόγου Ελεύθερων Επαγγελματιών

KEEP THE SPIRIT ALIVE 2014
Memorial Benefit 4 George Kouvakis

[dropcap]Δ[/dropcap]εύτερη χρονιά , συνεπείς στις προσδοκίες μας για την δημιουργία ενός φεστιβάλ-θεσμού, αφιερωμένο στην μνήμη του αγαπημένου μας φίλου Γιώργου Κουβάκη «Keep The Spirit Alive» , οργανώνουμε ξανά την γιορτή που πάντα θα εμπνέεται από την αφιλοκερδή προσφορά , την ελευθερία έκφρασης , την αγάπη , την καλλιτεχνική δημιουργία και τη συνεχή αναζήτηση καινούργιων ερεθισμάτων στην τέχνη .

Χάρη στην θερμή ανταπόκριση σας και φέτος η φλόγα θα παραμείνει ζωντανή ,στον απομακρυσμένο γεωγραφικά και πολιτιστικά νότο και σας προσκαλούμε να μοιραστείτε μαζί μας την απλότητα , την έκφραση, την ελευθερία , την έμπνευση !

Για το 2014,τα group της ελληνικής Rock’n Roll σκηνής που συμμετέχουν (αφιλοκερδώς) είναι :

[checklist icon=”arrow” iconcolor=”” circle=”yes”]

• Misty blue boys
  • Dust bowl feat Eirini Dimopoulou
  • Big nose attack
  • Bali Haians
  • Dr. Albert flipout’s ONE CAN BAND
  • Bottoms up

[/checklist]

ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014
Στον προαύλιο χώρο του 3ο γυμνάσιου Ιεράπετρας
Ώρα έναρξης 7:00
Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ για το κοινό !
Have Fun!

george_kouvakis-the-spirit

The Spirit – Γιώργος Κουβάκης ( 1967 – 2013 )

Γεννήθηκα στην Ιεράπετρα της Κρήτης το Δεκέμβρη του 1967 και έζησα εκεί ώς την αποφοίτηση μου από το λύκειο. Το 1987 βρέθηκα στην Αθήνα, φοιτητής, όπου σπούδασα και εργάστηκα ως φυσικοθεραπευτής και καθηγητής φυσικοθεραπείας ως το 2002.

Τα τελευταία δέκα χρόνια μένω στην Κρήτη όπου ασχολούμαι με τις χειροπρακτικές θεραπείες και το βελονισμό. Παράλληλα είμαι καθηγητής βελονισμού στην Ακαδημία αρχαίας Ελληνικής & παραδοσιακής Κινέζικης ιατρικής.

Η τριβή μου με την τέχνη γίνεται μέσω της φωτογραφίας και της μουσικής από τα εφηβικά χρόνια. Σχέση εραστών κι όχι συζύγων, σχέση που δίνεις χωρίς να περιμένεις τίποτα, σχέση ελεύθερη. Αγαπημένο θέμα και πηγή έμπνευσης στις φωτογραφίες μου είναι η ζωή, και τα σημάδια που αφήνει, στο σταθερό καμβά που περιμένει τους επόμενους.

Σύντομο βιογραφικό σημείωμα που έγραψε ο ίδιος ο Γιώργος για τη συμμετοχή του στην έκθεση «Πνεύμα Ζυμούμενον Συμφώνως Προς Τας Περιστάσεις»

Παράρτημα πληροφοριών και υπερσυνδέσεων

[checklist icon=”arrow” iconcolor=”” circle=”yes”]