Από το Γραφείο  Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης,
Το τουρνουά 3x3 Βasketball «Cretan Series» by choco BIG, ανοίγει αυλαία στην Ιεράπετρα με γκεστ σταρ τον Σοφοκλή Σχορτσανίτη
Για παιδιά ηλικίας 5-12 στο χώρο της βιβλιοθήκης ''ΜΑΡΙΑ ΛΙΟΥΔΑΚΗ''.
Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει ότι από την Περιφερειακή Ενότητα Λασιθίου  πραγματοποιούνται εργασίες καθαρισμού
Καλοκαιρινές δράσεις  παραγωγικής  ενασχόλησης και πολιτιστικής δημιουργίας για  παιδιά  από  5-12  ετών από το  Δήμο Ιεράπετρας

Ιεράπετρα 11.9.2017

Νέα εικόνα 2

Δελτίο Τύπου

Καλή Σχολική Χρονιά από τον Δήμαρχο Ιεράπετρας

«Αγαπητοί εκπαιδευτικοί, μαθητές, μαθήτριες και γονείς

Η νέα σχολική χρονιά εύχομαι ολόψυχα να είναι γεμάτη μόρφωση και δημιουργία.

Το σχολείο πολύτιμος αρωγός για την ανάπτυξη της δημοκρατικής συνείδησης και την ελεύθερη σκέψη, μέσα από τη συναρπαστική διαδρομή που σήμερα ξεκινά, είμαι βέβαιος ότι και φέτος θα σας προσφέρει νέες γνώσεις, νέες δεξιότητες και πλήθος από νέες εμπειρίες.

Σ’ αυτό το νέο ξεκίνημα όλοι εμείς, οι υπηρεσίες του δήμου Ιεράπετρας, οι σχολικές επιτροπές και εγώ προσωπικά θα είμαστε πάντα στη διάθεσή του σχολείου σας, για να υποστηρίξουμε τους στόχους σας και κάθε δημιουργική σας προσδοκία.

Πολλές ευχές σε ολόκληρη την εκπαιδευτική κοινότητα και ιδιαίτερα στα πρωτάκια του κάθε σχολείου. Εύχομαι σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες του Δήμου Ιεράπετρας, στους εκπαιδευτικούς, τους γονείς και τους κηδεμόνες μια ουσιαστική και γόνιμη σχολική χρονιά  με πρόοδο και πάνω απ’ όλα υγεία!

Θεοδόσιος Ι.  Καλαντζάκης

Δήμαρχος Ιεράπετρας»