Διόρθωση στη Θεατρική Παράσταση των Κυρβείων «Ο Κύκλος με την Κιμωλία»

ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΠΙΣΚΟΠΗ Παραδοσιακοί χοροί και μουσική  ΚΡΗΤΗ  – ΠΟΝΤΟΣ   ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ  ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Με τη χορευτική ομάδα  της  ΛΕΣΧΗΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ με χοροδιδάσκαλο τη  Ματίνα Τσουφίδου και τη   σχολή παραδοσιακών χορών του  Δημήτρη Καπαράκη  με το  συγκρότημα  του Γιάννη Λεμονάκη. Συνδιοργάνωση: Περιφέρεια Κρήτης – Δήμος Ιεράπετρας Πλατεία Επισκοπής – Είσοδος ελεύθερη Έναρξη: 21:00 μ.μ ΓΡΑ […]

Στα πλαίσια του Χρηματοδοτικού Προγράμματος «ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΥ ΙΣΟΖΥΓΙΟΥ» του Πράσινου Ταμείου υπογράφτηκε στις 27/1/2023
Το ΚΔΑΠ ΑΜΕΑ Ιεράπετρας προσκαλεί όλους  μας  να  «Λερωθούμε» παίζοντας,
Σας ενημερώνουμε ότι η  εκδήλωση με τη χορευτική ομάδα  της  Λέσχης  Ποντίων Καβάλας με χοροδιδάσκαλο τη
Λόγω βλάβης, δεν έγινε ζωντανή μετάδοση σε όλη την διάρκεια του Δημοτικού στις 10/07/2024.

Διόρθωση στη Θεατρική Παράσταση των Κυρβείων «Ο Κύκλος με την Κιμωλία»

Ιεράπετρα 27.07.2016

«Ο Κύκλος  με την Κιμωλία» από τη θεατρική  ομάδα  του  2ου Λυκείου Ιεράπετρας

[dropcap]Η[/dropcap] Θεατρική Ομάδα του 2ου Λυκείου Ιεράπετρας (εκ παραδρομής στο φυλλάδιο των Κυρβείων ανεγράφη το 1ου Λύκειο) παρουσιάζει τη Δευτέρα 1  Αυγούστου στο Μύρτος  και την Τετάρτη 4  Αυγούστου στην Ιεράπετρα,  το σπουδαίο  θεατρικό έργο του Μπρεχτ «Ο Κύκλος  με  την Κιμωλία» σε σκηνοθεσία της Πόπης Δασκαλάκη.

Πρόκειται για  ένα  τρυφερό  έργο μητρότητας  αλλά  και μια  σαρκαστική  κωμωδία πάνω στη δικαιοσύνη και την  εξουσία, που συνδυάζει τη σκληρή κριτική με την ελπίδα για τον άνθρωπο.