Ποιους στηρίζει το Κοινωνικό Παντοπωλείου του Δήμου Ιεράπετρας

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

Ποιους στηρίζει το Κοινωνικό Παντοπωλείου του Δήμου Ιεράπετρας

[dropcap]Τ[/dropcap]ο Κοινωνικό Παντοπωλείο στηρίζεται στην κοινωνία, άρα σε όλους μας, αλλά στηρίζει τους κοινωνικά ευπαθείς, δηλαδή όσους αντιμετωπίζουν σοβαρά οικονομικά προβλήματα ή προβλήματα υγείας, άνεργους, μετανάστες κ.ά. και στοχεύει στην κάλυψη πρωτογενών αναγκών επιβίωσης απόρων ατόμων και οικογενειών για εύλογο χρονικό διάστημα, από 3 έως 12 μήνες με δικαίωμα παράτασης, δηλαδή μέχρι τη στιγμή που θα είναι σε θέση να στηρίζονται αποκλειστικά στις δικές τους δυνάμεις.

Δικαιούχοι του Προγράμματος είναι:

[checklist icon=”arrow” iconcolor=”” circle=”yes”]

• Έλληνες κάτοικοι του Δήμου
  • Ομογενείς κάτοικοι του Δήμου
  • Αλλοδαποί, που αποδεδειγμένα κατοικούν στο Δήμο μας και διαθέτουν άδεια παραμονής και θεωρημένο διαβατήριο

[/checklist]

Κύριο κριτήριο ένταξης των ενδιαφερομένων στο Πρόγραμμα είναι το εισόδημα, ενώ θα λαμβάνονται υπόψη παράγοντες, όπως η οικογενειακή κατάσταση, τα κοινωνικά προβλήματα, η ανεργία, προβλήματα υγείας και αναπηρίες.

pantopolio-logο-horizontal-500

« Δεν περπατάμε παράλληλα, περπατάμε μαζί!».

Για το Κοινωνικό Παντοπωλείο

[separator top=”10″ style=”dotted”]
Παράρτημα πληροφοριών και υπερσυνδέσεων

[checklist icon=”arrow” iconcolor=”” circle=”yes”]

[/checklist][separator top=”40″ style=”dotted”]

[separator top=”10″ style=”dotted”]

pantopolio-logο-vertical-100
Κοινωνικό Παντοπωλείο Δήμου Ιεράπετρας
ΜΑΖΙ και η Ιεράπετρα ενάντια στη Φτώχεια και στον Κοινωνικό Αποκλεισμό !

[separator top=”20″ style=”shadow”]

Πληροφορίες σύνταξης – ανάρτησης