Συνεδρίαση του Δ.Σ της Δημοτικής Κοινότητας Ιεράπετρας στις 17.06.2014

Σύσκεψη υπό την Υφυπουργό Εσωτερικών Βιβή Χαραλαμπογιάννη, τον Γενικό Γραμματέα Αιγαίου και Νησιωτικής

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΑΡΔΕΥΣΗΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω σπασίματος στον κεντρικό αγωγό ύδρευσης θα παρουσιαστούν προβλήματα υδροδότησης σε αρκετές περιοχές, από  Νέα Ανατολή, Στόμιο έως και την πόλη της Ιεράπετρας.   Συνεργείο της Υπηρεσίας εργάζεται στο σημείο για την αποκατάσταση της ζημιάς.  Ευχαριστούμε για την κατανόηση. Ο […]

Τις υπηρεσίες τους προσέφεραν στο Νοσοκομείο Ιεράπετρας  19 Αμερικανοί φοιτητές Ιατρικών Επιστημών
«Νιώθουμε ιδιαίτερη χαρά όταν μαθητές με τους εκπαιδευτικούς τους μας επισκέπτονται και γεμίζουν με χαρά και χαμόγελα το Δημαρχείο»,
Ο  Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης συναντήθηκε με  τον πρόεδρο Κωστή Πανταζή και μέλη του Δ.Σ. του Επιστημονικού Συλλόγου Ελεύθερων Επαγγελματιών

Συνεδρίαση του Δ.Σ της Δημοτικής Κοινότητας Ιεράπετρας στις 17.06.2014

dimos-photomark-only-logoΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
Ιεράπετρα 12.06.2014  – Αρ. Πρωτ 41

[xyz-ihs snippet=”divclearboth”][separator top=”20″ style=”dotted”]

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ

[dropcap]Π[/dropcap]ρόσκληση για τακτική συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Δημοτικής Κοινότητας Ιεράπετρας, στις 17 Ιουνίου  2014  ημέρα Τρίτη και ώρα 10:00, που θα πραγματοποιηθεί στο Γραφείο της Δημοτικής Κοινότητας επί της Οδού Ομηρείας 8, 4ος όροφος (κτίριο πρώην Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης)  , με θέματα :

ΠΙΝΑΚΑΣ ΘΕΜΑΤΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ

1. Προέγκριση Ίδρυσης Καταστήματος Υγειονομικού Ενδιαφέροντος  ως «Επιχείρηση Μαζικής Εστίασης» της  κ. Άννας Αγγελάκη, που βρίσκεται στη συμβολή των οδών Μαρκοπούλου και παρόδου Μιχ. Κοθρή στην Ιεράπετρα.

2.  Προέγκριση Ίδρυσης Καταστήματος Υγειονομικού Ενδιαφέροντος  ως «Επιχείρηση Μαζικής Εστίασης» της  κ. Άννας Αγγελάκη, που βρίσκεται επί της οδού  Μαρκοπούλου αρ. 47  στην Ιεράπετρα.

3. Προέγκριση Ίδρυσης Καταστήματος Υγειονομικού Ενδιαφέροντος  ως «Επιχείρηση Μαζικής Εστίασης» της  κ. DEMIR BELGIN, που βρίσκεται στη οδό Στρ. Σαμουήλ   στην Ιεράπετρα.

4. Προέγκριση Ίδρυσης Καταστήματος Υγειονομικού Ενδιαφέροντος  ως «Επιχείρηση Μαζικής Εστίασης» του κ. Μιχαήλ Χατζάκη, που βρίσκεται στην οδό Κύπρου  στην Ιεράπετρα.

5. Αίτηση για ταφοπέδιο στον οικισμό Κεντρί

6. Δημιουργία δημοτικού Αποθετηρίου προτάσεων και εργασιών.

Ο Πρόεδρος του Δ.Σ

Γιώργος Χ. Ασπραδάκης