Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 17.11.2014

Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την πρόσληψη έξι (6) ατόμων ,  με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου
Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει δημότες και επισκέπτες ότι το Δημοτικό Κατάστημα στη Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού
Τις εκδηλώσεις μνήμης για την 81η  επέτειο του Ολοκαυτώματος και της καταστροφής των χωριών της Βιάννου
Εκδήλωση τιμής και μνήμης για την 81η   επέτειο του ολοκαυτώματος των Δυτικών Χωριών της Ιεράπετρας
Aποτελέσματα ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ νερού ύδρευσης.

Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 17.11.2014

dimos-photomark-only-logoΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
Ιεράπετρα 13.11.2014
Αρ. Πρωτ  17115

[dropcap]Π[/dropcap]ρόσκληση για δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας, την 17 του μηνός Noεμβρίου έτους 2014, ημέρα Δευτέρα και ώρα 12.30 μμ  στο Δημοτικό Κατάστημα ,για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα συνημμένα θέματα της ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 75 του Ν.3852/2010 (ΦΕΚ Α’ 87).

ΠΙΝΑΚΑΣ ΘΕΜΑΤΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1ο Θέμα: Eγκριση τεχνικών προδιαγραφών και καθορισμός των όρων της δημοπρασίας για την προμήθεια φορτηγού αυτοκινήτου 4/4.
Εισηγητής :Μιχαήλ Προϊστάκης

2ο Θέμα : Απευθείας ανάθεση προμήθειας ανταλλακτικών οχημάτων Δήμου με τη διαδικασία του κατεπείγοντος.
Εισηγητής Μαρία Πετράκη

3ο Θέμα: ΄Απευθείας ανάθεση εκτέλεσης εργασιών επισκευής οχημάτων Δήμου με τη διαδικασία του κατεπείγοντος.
Εισηγητής Μαρία Πετράκη

4ο Θέμα: Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και καθορισμός των όρων της δημοπρασίας για την προμήθεια καυσίμων και λιπαντικών του Δήμου Ιεράπετρας και των Ν.Π.Δ.Δ. ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας, ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ και ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ για το 2015
Εισηγητής :Μαρία Πετράκη

5ο Θέμα: Ανάκληση των με αριθμό 162 και 291/2014 αποφάσεων της Οικ. Επιτροπής που αφορά   την προμήθεια αντλητικών συγκροτημάτων και προμήθεια αντλιών εγκαταστάσεων ύδρευσης -αποχέτευσης.Επανάληψη διαγωνισμού
Εισηγητής Γ. Καροφυλάκης

6ο Θέμα: :Έγκριση πρακτικών  δημοπρασίας για την ανάθεση εκπόνησης μελέτης «Μελέτη Λιμενικών έργων παραλιακού μετώπου Ιεράπετρας».
Εισηγητής : Γ Ψαρρός

7ο Θέμα: Ρυθμίσεις  ληξιπρόσθεσμων οφειλών  άρθρου 51 Ν. 4257/2014.
Εισηγητής :κ. Φραντζεσκάκη Μαρία

Ο Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής