Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 27.04.2015

Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει ότι κατά τις ημέρες του  καύσωνα και για την προστασία των αστέγων
Από τη Δ/νση Κοινωνικής Πολιτικής, Δημόσιας Υγείας, παιδείας και Αθλητισμού του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνετα

ΚΥΡΒΕΙΑ 2024 – ΠΕΜΠΤΗ 18 ΙΟΥΛΙΟΥ 1.ΜΥΡΤΟΣ Αυλή Ιερού Ναού Αγίου Αντωνίου Ρεσιτάλ κιθάρας  με  τον διαπρεπή κιθαρίστα  ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΟΤΡΩΝΑΚΗ Έναρξη: 9:30 μ.μ Είσοδος: Ελεύθερη Οργάνωση : Πολιτιστική Επιτροπή Μύρτου 2.ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΣ (ΕΠΙΣΥΝΑΨΗ ΑΡΧΕΙΩΝ) ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ 142 ΤΗΛ. 2813 013 218 – 6932 858624 Facebook – ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ www.theatrikiskini.gr Email: […]

Με εξαιρετική επιτυχία και με την παρουσία πλήθος κόσμου πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση  «Πόντος – Κρήτη,
Με την προϊσταμένη της Εφορείας Αρχαιοτήτων  Νομού Λασιθίου Χρύσα Σοφιανού,  είχε συνάντηση ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 27.04.2015

dimos-photomark-only-logoΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
Ιεράπετρα 22.04.2015
Αρ. Πρωτ  4602

Προς : Τα Μέλη της Επιτροπής

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ

[dropcap]Π[/dropcap]ρόσκληση για δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας, την 27 του μηνός Aπριλίου έτους 2015, ημέρα Δευτέρα και ώρα  9 πμ στο Δημοτικό Κατάστημα ,για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα συνημμένα θέματα της ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 75 του Ν.3852/2010 (ΦΕΚ Α’ 87).

ΠΙΝΑΚΑΣ ΘΕΜΑΤΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Θέμα 1ο :΄Εγκριση πρακτικών δημοπρασίας  για την εκμίσθωση του  αναψυκτηρίου στο  πευκοδάσος ΑΝΑΨΥΧΗΣ «ΑΠΗΓΑΝΙΑΣ» στον Κουτσουρά της ΤΚ Σταυροχωρίου.

Θέμα 2ο: Απευθείας ανάθεση προμήθειας ανταλλακτικών οχημάτων Δήμου με τη διαδικασία του κατεπείγοντος.

Θέμα 3ο: Απευθείας ανάθεση εκτέλεσης εργασιών επισκευής οχημάτων Δήμου με τη διαδικασία του κατεπείγοντος.

Θέμα 4ο: Εγκριση πρακτικού οικονομικής  αξιολόγησης για Τηλεματική Διαχείριση  Απορριμματοφόρων Δήμου Ιεράπετρας»

Θέμα 5ο:Συγκρότηση επιτροπής διαγωνισμού για την ασφάλιση οχημάτων

Θέμα 6ο: Συγκρότηση επιτροπής διαγωνισμού για την  εκτέλεση εργασιών επισκευής οχημάτων Δήμου.

Θέμα 7ο :Καθορισμός των όρων της δημοπρασίας για την ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ, ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΚΑΙ ΕΥΠΡΕΠΙΣΜΟΥ και ΛΟΙΠΩΝ ΕΙΔΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ” του Δήμου και των Ν.Π.Δ.Δ.  (Ν.Π.Δ.Δ. ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α. Ιεράπετρας).

Θέμα 8ο :Εγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την Πρόσβαση ΑΜΕΑ στις περιαστικές ακτές Ιεράπετρας -Yποέργο 2ο -Προμήθεια εξοπλισμού’’.

Θέμα 9ο: Εξέταση αίτησης Ι. Φωνιαδάκη

Θέμα 10: Τροποποίηση προυπολογισμού – τεχνικού προγράμματος οικ. έτους 2015.

Θέμα 11ο: ΄Εγκριση απόδοσης λογαριασμού για πάγια προκαταβολή προέδρων τοπικών κοινοτήτων.

Θέμα 12: Εξέταση  Ένστασης κατά της Διακήρυξης για την  «Εγκατάσταση επεξεργασίας και διάθεσης λυμάτων οικισμού Σχινοκαψάλων Δήμου Ιεράπετρας .

Θέμα 13ο: Καθορισμός των όρων της δημοπρασίας  για την εκμίσθωση του  Δημοτικού   ακινήτου(εξοχικού κέντρου)στη θέση Νεράιδα της Τοπικής Κοινότητας Καλαμαύκας

Θέμα 14: : Καθορισμός των όρων της δημοπρασίας  για την εκμίσθωση του  Δημοτικού   ακινήτου (εξοχικού ακινήτου )στη θέση Δρυγιές της Τοπικής Κοινότητας Ανατολής

Θέμα 15ο:Τριμηνιαία έκθεση εκτέλεσης προϋπολογισμού  1ου τριμήνου 2015

Θέμα 16ο: ΄Εγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την εκτέλεση της εργασίας «Μεταφορά των ανακυκλώσιμων υλικών  στο ΚΔΑΥ Ηρακλείου».

Ο Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής

[xyz-ihs snippet=”Dimarxos-Theodosios”]