Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 06.05.2014

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Εμμανουήλ Φραγκούλης σας προσκαλεί
Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την πρόσληψη, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου,  δέκα τεσσάρων (14) ατόμων,

ΘΕΜΑ:  «Πρόσκληση σε Δ.Σ.» Σας προσκαλούμε, σε  τακτική συνεδρίαση, την 25η  Ιουλίου 2024,  ημέρα Πέμπτη και ώρα 12:30 στη μικρή αίθουσα Μελίνα Μερκούρη, 1Ος όροφος, επί της οδού Δημοκρατίας 31  με θέματα:

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής. Σας προσκαλούμε στις 23/07/2024, ημέρα Τρίτη και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετραςπου θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 (Γραφείου Δημάρχου) στον 3ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα: 1 Διαγραφή τελών άρδευσης, λόγω λανθασμένων χρεώσεων της υπηρεσίας.(Εισηγητής: […]

Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 06.05.2014

dimos-photomark-only-logoΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
Ιεράπετρα 02.05.2014
Αρ. Πρωτ  6323

[dropcap]Π[/dropcap]ρόσκληση (No 6323/02.05.2014) για δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 6-5-2014, ημέρα  Τρίτη και ώρα  12.00 στην αίθουσα συσκέψεων του Δήμου (παραπλεύρως γραφείου Δημάρχου),για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα συνημμένα θέματα της ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 75 του Ν.3852/2010 (ΦΕΚ Α’ 87).

ΠΙΝΑΚΑΣ ΘΕΜΑΤΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Θέμα 1ο. : Τριμηνιαία έκθεση εκτέλεσης προϋπολογισμού Αου τριμήνου 2014.
Εισηγητής: κ. Μαρία Φρανζεσκάκη

Θέμα 2ο :Καθορισμός των  όρων της δημοπρασίας εκμίσθωση  Δημοτικής καντίνας στο Θόλο Τοπικής Κοινότητας Καβουσίου.
Εισηγητής:κ.  .Μαρία  Φραντζεσκάκη

Θέμα  3ο : Εγκριση πρακτικών της δημοπρασίας για την εκμίσθωση χώρου  στο ύψωμα Κεφάλια  Κορυφή Κούτσουλας της ΤΚ Ορεινού.
Εισηγητής:κ.Μαρία Φραντζεσκάκη

Θέμα 4ο΄Εγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την εκτέλεση του  έργου «Πρόληψη και αντιμετώπιση ζημιών και καταστροφών που προκαλούνται από θεομηνίες».
Εισηγητής:κ. Μ. Καββουσανός

Θέμα 5ο: Εγκριση πρακτικών της δημοπρασίας για την εκτέλεση του έργου Κέντρο πληροφόρησης ανθρωπογενούς περιβάλλοντος στον οικισμό Ανατολής.
Εισηγητής: κ. Μαράκης Γεώργιος

Θέμα 6ο:΄Ασκηση ή μη αίτησης αναίρεσης κατά της υπ΄αρ. 23/2014απόφασης του Διοικητικού Εφετείου Χανίων και κατά του Κωσταντουράκη Ιωάννη.
Εισηγητής : κ.Νίκος Σφακιανάκης

Θέμα 7ο: ΄Ασκηση ή μη αίτησης αναίρεσης κατά της υπ΄αρ. 24/2014 απόφασης του Διοικητικού Εφετείου Χανίων και κατά του Κωσταντουράκη Ιωάννη.
Εισηγητής : κ.Νίκος Σφακιανάκης

Θέμα 8ο:  Ασκηση ή μη αίτησης αναίρεσης κατά της υπ΄αρ. 25/2014 απόφασης του Διοικητικού Εφετείου Χανίων και κατά του Κωσταντουράκη –Διαλυνά κοινοπραξία.
Εισηγητής : κ. Νίκος Σφακιανάκης

Ο Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής SIFIS-ANASTASAKIS-PORTRAIT