Κοιν.Παντοπωλείο : Ευχαριστίες σε μαθητή Δημοτικού (αντί για δώρα γενεθλίων ζήτησε τρόφιμα για το Κ.Π)

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

pantopolio-logο-vertical-100ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ
Νικηφόρου Φωκά 20 – Ιεράπετρα
Τηλέφωνο: 28420-89707

Ιεράπετρα 18-12-2013

[separator top=”40″ style=”dotted”]

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

[dropcap]Τ[/dropcap]ο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει θερμά τον μαθητή του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ιεράπετρας, Νάσο Μουταφτσίδη, ο οποίος παρά το νεαρό της ηλικίας του έδειξε έμπρακτα την κοινωνική του ευαισθησία στηρίζοντας συνάμα τους συνανθρώπους μας, που δοκιμάζονται.

Ο Νάσος Μουταφτσίδης την ημέρα των γενεθλίων του δεν ζήτησε δώρα και παιχνίδια, όπως τα υπόλοιπα παιδιά της ηλικίας του και όπως θα ήταν λογικό να κάνει, παρά ζήτησε από γνωστούς και φίλους να φέρουν τρόφιμα και ρούχα στο Κοινωνικό Παντοπωλείο για να βοηθήσει και άλλους ανθρώπους που έχουν ανάγκη.

Η πράξη του αυτή αναδεικνύει με τον καλύτερο τρόπο το γεγονός ότι τα παιδιά έχουν επηρεαστεί πολύ  από τις δύσκολες κοινωνικοοικονομικές συνθήκες, που βιώνουμε όλοι και ότι  είναι περισσότερο ευαίσθητα και πρόθυμα να βοηθήσουν το συνάνθρωπό τους μεταφέροντας με τον καλύτερο τρόπο το μήνυμα των Χριστουγέννων για αγάπη και αλληλεγγύη και δίνοντας σάρκα και οστά στο  θεμελιακό και χαρακτηριστικό της φυσιογνωμίας του συνθήματός μας:

« Δεν περπατάμε παράλληλα, περπατάμε μαζί!».

pantopolio-logο-horizontal-500

[separator top=”20″ style=”dotted”]

« Δεν περπατάμε παράλληλα, περπατάμε μαζί!».

Για το Κοινωνικό Παντοπωλείο

[separator top=”20″ style=”shadow”]

Παράρτημα πληροφοριών και υπερσυνδέσεων

[checklist icon=”arrow” iconcolor=”” circle=”yes”]

• Κοινωνικό Παντοπωλείο – Home Page (όλες οι καταχωρήσεις με λέξη κλειδί “Παντοπωλείο”)
  • ierapetra.gov.gr  :  Αναζήτηση όρου  “Παντοπωλείο
  • Ιστοχώρος ΔΙΑΥΓΕΙΑ. Αναζήτηση : Κοινωνικό Παντοπωλείο Δήμου Ιεράπετρας |  [tooltip title=”Στην σελίδα αποτελεσμάτων αναζήτησης, εάν δεν σας βγάζει άμεσα αποτελέσματα κάντε κλικ στο ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ. Εναλλακτικά μπορείτε να δοκιμάστε παραπλήσιους όρους αναζήτησης.”](συμβουλές αναζήτησης)[/tooltip]
  • Ιστοχώρος ΥΠΕΡΔΙΑΥΓΕΙΑ. Αναζήτηση του όρου : Κοινωνικό Παντοπωλείο |  [tooltip title=”(Η ΥπερΔι@ύγεια είναι μια μηχανή αναζήτησης που ψάχνει σε όλα τα έγγραφα που αναρτώνται στο πρόγραμμα Δι@ύγεια)”](τι είναι η ΥπερΔι@ύγεια;)[/tooltip]
  • Permalink http://www.ierapetra.gov.gr/?p=6183

[/checklist][separator top=”40″ style=”dotted”]

mazi-ierapetra-ftoxeia-apokleismo

[separator top=”10″ style=”dotted”]

pantopolio-logο-vertical-100

Κοινωνικό Παντοπωλείο Δήμου Ιεράπετρας

ΜΑΖΙ και η Ιεράπετρα ενάντια στη Φτώχεια και στον Κοινωνικό Αποκλεισμό !

[separator top=”20″ style=”shadow”]

Πληροφορίες σύνταξης – ανάρτησης