Πρόσκληση για συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

Πρόσκληση για συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

Αστροπεκάκη Κων/νο

Μπινιχάκη   Ευάγγελο

Πετρά  Αντώνιο

Σε περίπτωση απουσίας σας παρακαλώ να ενημερώστε τον αναπληρωτή σας.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική δια περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής.

Έχοντας υπόψη:

Τις διατάξεις του άρθρο 78 του Ν. 4954/09-7-2022 (ΦΕΚ 136 Α΄) «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α΄ και β΄ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 σας προσκαλούμε σε τακτική διά περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας στις 03/10/2022 ημέρα Δευτέρα και ώρα 10:00 για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα :

1 ΕΕπιμήκυνση εκτέλεσης του έργου «Παρεμβάσεις στους Παιδικούς, Βρεφικούς, Βρεφονηπιακούς σταθμούς του ΝΠΔΔ «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας». Εισηγητής: Γεώργιος  Ασπραδάκης).
2 Επιμήκυνση εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή ραμπών και χώρων υγιεινής για την πρόσβαση και την εξυπηρέτηση ΑΜΕΑ σε σχολικές μονάδες του Δήμου Ιεράπετρας». Εισηγητής: Γεώργιος  Ασπραδάκης).
3 Τροποποίηση της από 26/1/2021 Π.Σ (άρθρου 10) μεταξύ του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Ιεράπετρας και του Δήμου Ιεράπετρας για την υλοποίηση των υποέργων 2 έως 9 του Έργου «Σύνταξη/Επικαιροποίηση σχεδίων και μελετών στο πλαίσιο της κατασκευής, βελτίωσης και συντήρησης των λιμενικών υποδομών λιμενικής εγκατάστασης Ιεράπετρας» Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη).
4  Έγκριση  Πρακτικού  Δικαιολογητικών  Κατακύρωσης  Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού  για  την  προμήθεια  με τίτλο «ΣΙΤΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΣΙΘΙΟΥ». (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη).
5 Έγκριση Πρακτικού Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού για την “Προμήθεια Μέσων Ατομικής Προστασίας Εργαζομένων του Δήμου Ιεράπετρας  (Παροχές Ένδυσης) 2022,  (αποσφράγιση προσφορών-έλεγχος δικαιολογητικών συμμετοχής-τεχνικών & οικονομικών προσφορών).». (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη).
6 Παραλαβή της μελέτης: Μελέτη Ενίσχυσης και εκσυγχρονισμός του συστήματος ύδρευσης της πόλης της Ιεράπετρας Γεώργιος  Ασπραδάκης).

Ο Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής

Θεοδόσιος Καλαντζάκης