Πρόσκληση για τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Εμμανουήλ Φραγκούλης σας προσκαλεί
Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την πρόσληψη, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου,  δέκα τεσσάρων (14) ατόμων,

ΘΕΜΑ:  «Πρόσκληση σε Δ.Σ.» Σας προσκαλούμε, σε  τακτική συνεδρίαση, την 25η  Ιουλίου 2024,  ημέρα Πέμπτη και ώρα 12:30 στη μικρή αίθουσα Μελίνα Μερκούρη, 1Ος όροφος, επί της οδού Δημοκρατίας 31  με θέματα:

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής. Σας προσκαλούμε στις 23/07/2024, ημέρα Τρίτη και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετραςπου θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 (Γραφείου Δημάρχου) στον 3ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα: 1 Διαγραφή τελών άρδευσης, λόγω λανθασμένων χρεώσεων της υπηρεσίας.(Εισηγητής: […]

Πρόσκληση για τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής

Περακάκη Φωτεινή
Ζερβάκη Εμμανουήλ
Χρυσού Μαρία

Σε περίπτωση απουσίας σας παρακαλώ να ενημερώσετε τον αναπληρωτή σας.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής.

Σας προσκαλούμε στις 23/04/2024, ημέρα Τρίτη και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετραςπου θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 (Γραφείου Δημάρχου) στον 3ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα:

1Αποδοχή δωρεών.(Εισηγήτρια Περακάκη  Φωτεινή).
2Άσκηση ή μη προσφυγήςενώπιον της Ειδικής Επιτροπής άρθρου 152 του Ν. 3463/2006 κατά της υπ’ αριθμ. πρωτ. 144/03-04-2024 απόφασης της Γραμματέως Αποκεντρωμένης Διοίκησης Κρήτης. (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
3Έγκριση 2ου ΑΠΕ και του 2ου ΠΚΤΜΝΕ του έργου: «Επεμβάσεις αποκατάστασης οδικής ασφάλειας στην πόλη της Ιεράπετρας»(Εισηγητής: Τζώρτζης Εμμανουήλ).
4Έγκριση πρακτικού  δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικού ακινήτου στη θέση Κοτσιφιανή δήμου Ιεράπετρας.(Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
5Μετατόπιση δικτύου δημοτικού φωτισμού στην κοινότητα Μακρυλιάς Δήμου Ιεράπετρας. (Εισηγητής: Τζώρτζης Εμμανουήλ).
6Έγκριση Πρακτικού αγόνου διαγωνισμού για την «’Εργασία συντήρησης & επισκευής οχημάτων & μηχανημάτων  δήμου Ιεράπετρας 2024» (Εισηγητής: Γιακουμάκης Γεώργιος ).
7Έγκριση τριμηνιαίας έκθεσης εκτέλεσης προϋπολογισμού 1ου τριμήνου έτους 2024 (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).

Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής

Εμμανουήλ Φραγκούλης