Συνεδρίαση Ν.Π.Δ.Δ. Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΠΙΣΚΟΠΗ Παραδοσιακοί χοροί και μουσική  ΚΡΗΤΗ  – ΠΟΝΤΟΣ   ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ  ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Με τη χορευτική ομάδα  της  ΛΕΣΧΗΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ με χοροδιδάσκαλο τη  Ματίνα Τσουφίδου και τη   σχολή παραδοσιακών χορών του  Δημήτρη Καπαράκη  με το  συγκρότημα  του Γιάννη Λεμονάκη. Συνδιοργάνωση: Περιφέρεια Κρήτης – Δήμος Ιεράπετρας Πλατεία Επισκοπής – Είσοδος ελεύθερη Έναρξη: 21:00 μ.μ ΓΡΑ […]

Στα πλαίσια του Χρηματοδοτικού Προγράμματος «ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΥ ΙΣΟΖΥΓΙΟΥ» του Πράσινου Ταμείου υπογράφτηκε στις 27/1/2023
Το ΚΔΑΠ ΑΜΕΑ Ιεράπετρας προσκαλεί όλους  μας  να  «Λερωθούμε» παίζοντας,
Σας ενημερώνουμε ότι η  εκδήλωση με τη χορευτική ομάδα  της  Λέσχης  Ποντίων Καβάλας με χοροδιδάσκαλο τη
Λόγω βλάβης, δεν έγινε ζωντανή μετάδοση σε όλη την διάρκεια του Δημοτικού στις 10/07/2024.

Συνεδρίαση Ν.Π.Δ.Δ. Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Σας προσκαλούμε, στις 30 Μαΐου 2024, ημέρα Πέμπτη  και ώρα 11.30 σε τακτική συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. «Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας»  στην αίθουσα  συνεδριάσεων, του 1ου ορόφου, του κτιρίου, «Μελίνα Μερκούρη»  Δημοκρατίας 31, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα:

1. Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και ενδεικτικού προϋπολογισμού για την προμήθεια αντικατάστασης λαμπτήρων με φωτιστικά LED, Α και  Β  Γενικού Λυκείου.
  2. Αίτηση Βαξεβάνη Ευάγγελου για μείωση τιμής κυλικείου 3ου Γυμνασίου Ιεράπετρας.
  3. Αποδοχή μισθωμάτων Β τριμήνου σχολικού έτους 2023-2024 κυλικείων, 1ου, 2ου, 3ου Γυμνασίου, Α, Β Λυκείου, Γυμνασίου Κουτσουρά-Λυκείου Μακρύ-Γιαλού, ΕΠΑΛ/Εσπερινού ΕΠΑΛ/ΙΕΚ.
  4. Αιτήματα Σχολείων για έκτακτη Χρηματοδότηση
  5. Αίτηση από Κρανιδιώτη Δέσποινα για παραχώρηση χρήσης κλειστού γυμναστηρίου Λυκείων για πραγματοποίηση προβών της χορευτικής της ομάδας.
  6. Άσκηση ή μη αναίρεσης κατά της με αριθμό 522/2023 απόφασης του Διοικητικού Εφετείου Χανίων (Α΄ Τμήμα-Μονομελές)

Η Πρόεδρος

της Σχολικής Επιτροπής Δ/θμιας Εκπαίδευσης Δ. Ιεράπετρας