Συνεδρίαση σχολικής επιτροπής δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης

Ενημερώνουμε του δημότες μας ότι δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 2229/12-4-2024 τ Β΄
Σας προσκαλούμε στις  26  Απριλίου 2024,ημέρα Παρασκευή και ώρα 19:00 σε ειδική, δημόσια συνεδρίαση,
Σας προσκαλούμε, σε  τακτική συνεδρίαση, την 19η  Απριλίου 2024,  ημέρα Παρασκευή και ώρα 12:30 στη μικρή αίθουσα Μελίνα Μερκούρη  με θέματα:
Το Δημοτικό Συμβούλιο Ιεράπετρας, μετά το άγγελμα του θανάτου του συντοπίτη μας Νικολάου Χαραλαμπάκη,
Σας προσκαλούμε στις 15/04/2024, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της

Συνεδρίαση σχολικής επιτροπής δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης

Σας προσκαλούμε, στις 29 Μαρτίου 2024, ημέρα Παρασκευή  και ώρα 12.30 σε τακτική συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. «Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας»  στην αίθουσα  συνεδριάσεων, του 1ου ορόφου, του κτιρίου, «Μελίνα Μερκούρη»  Δημοκρατίας 31, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα:

1.   Αποδοχή μισθωμάτων Α τριμήνου σχολικού έτους 2023-2024 κυλικείων 1ου Γυμνασίου, 2ου Γυμνασίου, 3ου Γυμνασίου, Α Λυκείου, Β  Λυκείου, Γυμνασίου Κουτσουρά-Λυκείου Μακρύ-Γιαλού, ΕΠΑΛ/Εσπερινού ΕΠΑΛ/ΙΕΚ
  2.  Αποδοχή Α κατανομής 2024 πιστώσεων,για τη κάλυψη λειτουργικών δαπανών των σχολείων.
  3.  Καθορισμός διαδικασίας και ορίων ανάληψης  μετρητών και εξόφλησης τιμολογίων από τους Οικονομικούς Διαχειριστές  των Σχολικών Μονάδων.
  4.  Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και ενδεικτικού προϋπολογισμού για την προμήθεια κάδων απορριμμάτων και παγκάκια για τις ανάγκες των σχολείων της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας.
  5.  Αίτημα από  3ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας για προμήθεια σκακιέρας εξωτερικού χώρου
  6.  Αίτημα  από Β Λύκειο Ιεράπετρας για κάλυψη εξόδων συντήρησης απινιδωτή
  7.  Έγκριση και ανάληψη δαπάνης  ανανέωσης ετήσιας συνδρομής του προγράμματος «SManagement  Plus» της Σχολικής Επιτροπής.
  8.  Έγκριση και ανάληψης δαπάνης επισκευής καυστήρα Μουσικού Γυμνασίου Λασιθίου
  9.   Έγκριση εξόφλησης τιμολογίων Εργαστηριακού Κέντρου Ιεράπετρας
  10. Έγκριση προμήθειας εξωτερικών ρολών παραθύρων στο Γυμνάσιο Κουτσουρά-Λυκείου Μακρύ-Γιαλού
  11.  Έγκριση τοποθέτησης προσθήκης με πλέγμα στις εισόδους του ΕΠΑΛ/Εσπερινού ΕΠΑΛ-Ε,Κ,-Δ.ΙΕΚ Ιεράπετρας.
  12.  Έγκριση και ανάληψη δαπάνης τοποθέτησης καμινάδας συστήματος θέρμανσης Α Λυκείου.

Η Πρόεδρος

της Σχολικής Επιτροπής Δ/θμιας Εκπαίδευσης Δ. Ιεράπετρας