Μήνυμα Δημάρχου Ιεράπετρας για την εορτή της Κοιμήσεως της Θεοτόκου.

Γνωστοποιεί ότι θα προσληφθούν στο Δήμο Ιεράπετρας δύο Ειδικοί Συνεργάτες Ειδικοτήτων:

Ευχαριστήριο του Κοινωνικού Παντοπωλείου σε σχολείο Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, ο Συντονιστής Δημήτριος Μιχελάρος και το προσωπικό της Δομής, ευχαριστούν θερμά το 1ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας για τη δράση τους να συγκεντρώσουν τρόφιμα μακράς διάρκειας και βρεφικά είδη αλλά και ενδύματα ,υποδήματα και να τα προσφέρουν στο κοινωνικό παντοπωλείο του Δήμου  μας […]

Η συντοπίτισσα, υποψήφια ευρωβουλευτής κα Γεωργία Λαμπράκη, στο πλαίσιο της προεκλογικής περιοδείας της εν όψει των ευρωεκλογών της 9ης Ιουνίου, επισκέφθηκε το Δήμαρχο Ιεράπετρας κ. Εμμανουήλ Φραγκούλη
Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας Εμμανουήλ Φραγκούλης υποδέχθηκε και καλωσόρισε στις δομές των παιδικών και βρεφονηπιακών σταθμών του Δήμου,
Ανάρτηση Στοιχείων Εκτέλεσης Προϋπολογισμού

Μήνυμα Δημάρχου Ιεράπετρας για την εορτή της Κοιμήσεως της Θεοτόκου.

« Aγαπητές συνδημότισσες, αγαπητοί συνδημότες

Η 15η Αυγούστου είναι μια από τις σημαντικότερες ημέρες για την Ορθοδοξία και τον Ελληνισμό.

Ο ελληνισμός εντός και εκτός συνόρων τιμά σήμερα την Κοίμηση της Θεοτόκου.

Η Παναγία, η προσωποποίηση της Αγάπης, της Ταπείνωσης και της Παρηγοριάς. Ζωντανή και «αμάραντη» ελπίδα για τον κάθε άνθρωπο.

Μέσα στην μακραίωνη ιστορία μας, οι Έλληνες πάντα επικαλούμασταν τη Θεία βοήθεια. Η Παναγία ήταν πάντα σύμβολο και πηγή θάρρους σε όλους τους αγώνες μας. Αυτή η πίστη μάς έχει κρατήσει όρθιους σε δύσκολες στιγμές και αποτελεί διαχρονικό στοιχείο της εθνικής μας ταυτότητας.

Η γιορτή της Παναγίας ας γεμίσει την ψυχή μας πίστη, ελπίδα και δύναμη, ώστε να προχωρήσουμε αλληλέγγυοι, με την κοινωνική συνοχή που απαιτείται για το καλό του τόπου μας.

Χρόνια Πολλά κι Ευλογημένα σε όλες τις εορτάζουσες και όλους τους εορτάζοντες!

Χρόνια πολλά σε όλες τις Ελληνίδες και όλους τους Έλληνες!»

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Θεοδόσιος Καλαντζάκης