Συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Με τον Γενικό  Διευθυντή  Πρωτογενή Τομέα της  Περιφέρειας Κρήτης κ. Κώστα Υψηλάντη συναντήθηκε
Σας προσκαλούμε, σήμερα Δευτέρα 22 Απριλίου 2024,και ώρα 12.30 μ.μ., σε

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Ταχ.Δ/νση: Δημοκρατίας 31 Ταχ.Κώδικας: 72200 Ιεράπετρα Πληροφορίες: Τσικαλουδάκη Θεονύμφη Τηλέφωνο:      (28423) 40361 E-mail:  n.tsikaloudaki@0448.syzefxis.gov.gr Ιεράπετρα 19/04/2024                 Αριθμ. πρωτ.5331   ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ Τακτικά Μέλη Σκουλούδη Ανδρέα Τζώρτζη Εμμανουήλ   Χατζάκη Γεώργιο Κουγιουμουτζάκη Γεώργιο  Γουλιδάκη Ιωάννη      Πανταζή Αργύρη    Αναπληρωματικά μέλη      Γιακουμάκη Γεώργιο      Σπυριδάκη Μιχαήλ                          Παπαδάκη Νεκτάριο      Περακάκη Φωτεινή […]

Συνάντηση   με τους υδρονομείς του Δήμου για ενημέρωση
Σας προσκαλούμε σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας  που θα γίνει  τη  25η  Απριλίου 2024

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                          ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ  11/08/2023
ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ                                                                                   Αριθ.Πρωτ: 241
ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Κοινοποίηση
Γραφείο Δημάρχου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σας προσκαλούμε, στις 16 Αυγούστου 2023, ημέρα Τετάρτη και ώρα 12.00 σε τακτική συνεδρίαση  του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. «Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας»  στην αίθουσα  συνεδριάσεων, του 1ου ορόφου, του κτιρίου, «Μελίνα Μερκούρη»  Δημοκρατίας 31, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα:

Θέμα1ο:Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και ενδεικτικού προϋπολογισμού για τις εργασίες που αφορούν επισκευή σιδηράς κλίμακας του ΕΠΑΛ Ιεράπετρας.

Θέμα 2ο : Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και ενδεικτικού προϋπολογισμού για τις εργασίες που αφορούν τοπικές αποκαταστάσεις φερόντων στοιχείων του ΕΠΑΛ Ιεράπετρας.

Θέμα 3ο : Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και ενδεικτικού προϋπολογισμού για τις εργασίες που αφορούν βαφή εξωτερικών επιφανειών του ΕΠΑΛ Ιεράπετρας.

Θέμα 4ο : Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και ενδεικτικού προϋπολογισμού για την προμήθεια γραφείων στο ΕΠΑΛ Ιεράπετρας.

Θέμα 5ο : Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και ενδεικτικού προϋπολογισμού για την προμήθεια κουρτινών στο Γυμνάσιο Κουτσουρά-Λύκειο Μακρύ-Γιαλού.

Θέμα 6ο : Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και ενδεικτικού προϋπολογισμού για την αντικατάσταση φθαρμένου οικίσκου στο Μουσικό Γυμνάσιο-Λύκειο Λασιθίου.

Θέμα 7ο : Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και ενδεικτικού προϋπολογισμού προμήθειας  A/C για το ΕΠΑΛ/ ΔΙΕΚ και Β Λύκειο Ιεράπετρας.

Θέμα 8ο : Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και ενδεικτικού προϋπολογισμού προμήθειας  ηλεκτρονικού υλικού για το ΕΠΑΛ/ ΔΙΕΚ Ιεράπετρας.

Θέμα 9ο : Αίτημα από εταιρεία AGROLOGY Παπαοικονόμου Α.Β.Ε.Ε. για  άδεια δημιουργίας μίας τοιχογραφίας στο τοίχο έξω από το 1ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας.

Θέμα 10ο : Αίτημα από  Άρχων Μαρία για μείωση μισθώματος του  κυλικείου του Α Λυκείου Ιεράπετρας.

Θέμα 11ο : Αίτημα από  Ζαμπετάκη Σάββα για μείωση μισθώματος του  κυλικείου του ΕΠΑΛ/ΙΕΚ/Εσπερινού ΕΠΑΛ Ιεράπετρας.

Θέμα 12ο : Έγκριση πληρωμής τιμολογίων  που αφορούν υλικά για αποκατάσταση φθορών των Σχολείων.

Θέμα 13ο : Αίτημα από Διευθύντρια Α Λυκείου  έκτακτης επιχορήγησης για αναβάθμιση συστημάτων συναγερμού και κάλυψη αναλώσιμων συνολικού ύψους 1000,00 ευρώ.

Θέμα 14ο : Αποδοχή μισθωμάτων Β και Γ τριμήνου σχολικού έτους 2022-2023 κυλικείων 1ου Γυμνασίου, 2ου Γυμνασίου, 3ου Γυμνασίου, Α Λυκείου, Β  Λυκείου, Γυμνασίου Κουτσουρά-Λυκείου Μακρύ-Γιαλού, ΕΠΑΛ/Εσπερινού ΕΠΑΛ/ΙΕΚ.

Ο  Πρόεδρος

Αστροπεκάκης  Κωνσταντίνος