Πρόσκληση για τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής

Στις 09/05/2024, ημέρα Πέμπτη και ώρα 13:00
Η Υπηρεσία Καθαριότητας ενημερώνει τους δημότες ότι την Κυριακή του Πάσχα καθώς επίσης και την Τρίτη
Το ΚΑΠΗ του Δήμου επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας  Εμμανουήλ Φραγκούλης συνοδευόμενος

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Για τη δωρεά της συσκευής αντιμετώπισης πνιγμού  που θα χρησιμοποιηθεί σε ώρα ανάγκης στον βρεφονηπιακό σταθμό Μακρύ Γιαλού του Δήμου Ιεράπετρας είμαστε ευγνώμονες και ευχαριστούμε θερμά το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του δημοτικού σχολείου Μακρύ Γιαλού και τους εκπαιδευτικούς που είχαν την πρωτοβουλία και το συντονισμό. Επίσης ευχαριστούμε θερμά […]

Απόφαση προληπτικής απαγόρευσης διέλευσης, παραμονής και κυκλοφορίας προσώπων και οχημάτων, σε περιοχές NATURA,

Πρόσκληση για τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής

Περακάκη Φωτεινή
Ζερβάκη Εμμανουήλ
Χρυσού Μαρία

Σε περίπτωση απουσίας σας παρακαλώ να ενημερώσετε τον αναπληρωτή σας.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής.

Σας προσκαλούμε στις 23/04/2024, ημέρα Τρίτη και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετραςπου θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 (Γραφείου Δημάρχου) στον 3ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα:

1Αποδοχή δωρεών.(Εισηγήτρια Περακάκη  Φωτεινή).
2Άσκηση ή μη προσφυγήςενώπιον της Ειδικής Επιτροπής άρθρου 152 του Ν. 3463/2006 κατά της υπ’ αριθμ. πρωτ. 144/03-04-2024 απόφασης της Γραμματέως Αποκεντρωμένης Διοίκησης Κρήτης. (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
3Έγκριση 2ου ΑΠΕ και του 2ου ΠΚΤΜΝΕ του έργου: «Επεμβάσεις αποκατάστασης οδικής ασφάλειας στην πόλη της Ιεράπετρας»(Εισηγητής: Τζώρτζης Εμμανουήλ).
4Έγκριση πρακτικού  δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικού ακινήτου στη θέση Κοτσιφιανή δήμου Ιεράπετρας.(Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
5Μετατόπιση δικτύου δημοτικού φωτισμού στην κοινότητα Μακρυλιάς Δήμου Ιεράπετρας. (Εισηγητής: Τζώρτζης Εμμανουήλ).
6Έγκριση Πρακτικού αγόνου διαγωνισμού για την «’Εργασία συντήρησης & επισκευής οχημάτων & μηχανημάτων  δήμου Ιεράπετρας 2024» (Εισηγητής: Γιακουμάκης Γεώργιος ).
7Έγκριση τριμηνιαίας έκθεσης εκτέλεσης προϋπολογισμού 1ου τριμήνου έτους 2024 (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).

Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής

Εμμανουήλ Φραγκούλης