Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε στις 22/05/2024, ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής
19 Μαΐου, μια ιστορική και σημαντική μέρα για ολόκληρο τον Ελληνισμό απανταχού της γης.
Ο Οργανισμός «Το Χαμόγελο του Παιδιού»  σε συνεργασία με την 7η Υγειονομική Περιφέρεια Κρήτης, τον Ιατρικό
Σας προσκαλούμε στις 21/5/2024, ημέρα Τρίτηκαι ώρα 13:30 σε τακτική συνεδρίαση της
Γνωστοποίηση εκλογικών τμημάτων και καταστημάτων ψηφοφορίας για την ανάδειξη των μελών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου της 9ης Ιουνίου 2024

Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

Αστροπεκάκη Κων/νο

Μπινιχάκη   Ευάγγελο

Πετρά  Αντώνιο

Σε περίπτωση απουσίας σας παρακαλώ να ενημερώστε τον αναπληρωτή σας.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής.

Σας προσκαλούμε στις 13/06/2023, ημέρα Τρίτη και ώρα 10:00 σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 στην μικρή αίθουσα (δίπλα στην αίθουσα θεάτρου) στον 1ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα:

1 Έγκριση μετακίνησης του οχήματος με αρ. κυκλοφορίας ΚΗΗ-4948 εκτός ορίων Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου. .(Εισηγήτρια: Μαρία Ρουμελιωτάκη)
2

Έγκριση Πρακτικού 1 για το υποέργο «Κατασκευή γηπέδων αντισφαίρισης στον Δήμο Ιεράπετρας». (Εισηγητής: Γιώργος Ασπραδάκης).

3 Έγκριση Πρακτικού1  για την εκπόνηση της μελέτης: «Νομιμοποίηση και Βελτίωση – Συμπλήρωση Λιμενικών Έργων Λιμένα Θόλου». (Εισηγητής: Γιώργος Ασπραδάκης).
4 Έγκριση Πρακτικού 1 για την εκπόνηση της μελέτης: «Νομιμοποίηση και Βελτίωση – Συμπλήρωση Λιμενικών Έργων Λιμένα Μύρτου και Διευθέτηση Ρέματος». (Εισηγητής: Γιώργος Ασπραδάκης).
5 Έγκριση Πρακτικού 1 για την εκπόνηση της μελέτης: «Νομιμοποίηση Λιμενικών Έργων Λιμένα Παχειάς Άμμου». (Εισηγητής: Γιώργος Ασπραδάκης).
6 Έγκριση Πρακτικού 1 για την εκπόνηση της μελέτης: «Νομιμοποίηση Υφιστάμενων Λιμενικών Έργων Χερσαίας Ζώνης Λιμένα Ιεράπετρας και Δημιουργία Νέων Λιμενικών Υποδομών». (Εισηγητής: Γιώργος Ασπραδάκης).
7  Έγκριση πρακτικού κατακύρωσης για τον ηλεκτρονικό    διαγωνισμό   «ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ Ε.Ε.Λ. & ΕΠΑΝΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΕΚΡΟΗΣ ΓΙΑ ΑΡΔΕΥΣΗ». (Εισηγητής: Γιώργος Ασπραδάκης).
8 Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και καθορισμός των όρων  διακήρυξης  για την  εργασία  «ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΑΔΕΣΠΟΤΩΝ ΖΩΩΝ».(Εισηγητής: Γιώργος Ασπραδάκης).
9 Έγκριση απόδοσης λογαριασμού για πάγια προκαταβολή Προέδρων Κοινοτήτων. (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη)
10 Έγκριση μετακίνησης του Δημάρχου στην Αθήνα. (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη)

Ο Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής

Θεοδόσιος Καλαντζάκης