26 Σεπτεμβρίου, 2013

Η μεγαλύτερη χωματερή της Κρήτης γίνεται χώρος πρασίνου – Αποκατάσταση ΧΑΔΑ Ιεράπετρας

Μετά από 25 χρόνια λειτουργίας ο ΧΑΔΑ Ιεράπετρας μετατρέπεται σε χώρο πρασίνου, με το έργο (4,4 εκατομμύρια ευρώ) αποκατάστασης του χώρου που ζήτησε ο Δήμος και εντάχθηκε στο πρόγραμμα «Περιβάλλον- αειφόρος ανάπτυξη».

Ανοιχτός διαγωνισμός : «Βελτίωση δικτύου ύδρευσης από δεξαμενή Αη Γιάννη (Αγ. Στέφανος) έως δίκτυα ύδρευσης Μακρύ Γιαλού», με προϋπολογισμό € 94.488,32. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 5-11-2013 ημέρα Τρίτη.

Διαγωνισμός : «Ανάπλαση κοινοχρήστων χώρων οικισμών Αγ. Ιωάννη, Σχινοκαψάλων και Ορεινού»

Aνοιχτός διαγωνισμός για την ανάθεση του έργου: «Ανάπλαση κοινοχρήστων χώρων οικισμών Αγ. Ιωάννη, Σχινοκαψάλων και Ορεινού»», με προϋπολογισμό € 350.000,00. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 29-10-2013, ημέρα Τρίτη

Διαγωνισμός :«Ανάπλαση κεντρικών δρόμων πόλης Ιεράπετρας και κατασκευή ποδηλατοδρόμου»

Aνοιχτός διαγωνισμός για την ανάθεση του έργου: «Ανάπλαση κεντρικών δρόμων πόλης Ιεράπετρας και κατασκευή ποδηλατοδρόμου», με προϋπολογισμό € 939.909,82. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 22-10-2013, ημέρα Τρίτη

Κοινωνικό Παντοπωλείο – Δωρεάν μαθήματα υπολογιστών από τις 15 Οκτωβρίου 2013

Το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας σας ενημερώνει ότι από τις 15 Οκτωβρίου 2013, κάθε Τρίτη , Πέμπτη και Παρασκευή, απογευματινές ώρες, θα γίνονται και πάλι δωρεάν μαθήματα υπολογιστών στην αίθουσα. Αιτήσεις στο Κοινωνικό Παντοπωλείο.