1 Νοεμβρίου, 2013

Ψήφισμα συμπαράστασης του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας στους Aγρότες

Ομόφωνο Ψήφισμα συμπαράστασης του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας στους αγρότες για την για την φορολόγηση της αγροτικής ακίνητης περιουσίας. Απαιτούμε: Άμεση απόσυρση του νομοσχεδίου. Ούτε ένα ευρώ στη φορολόγηση των αγροτών.

Συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ιεράπετρας στις 05-11-2013

Πρόσκληση για δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ιεράπετρας στις 05-11-2013, ημέρα Τρίτη και ώρα 11.00 πμ στην αίθουσα συσκέψεων του Δήμου. Πίνακας των πέντε (05) θεμάτων για συζήτηση.

Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 05-11-2013

Πρόσκληση για δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 05-11-2013, ημέρα Τρίτη και ώρα 12.00 στην αίθουσα συσκέψεων του Δήμου. Πίνακας των είκοσι πέντε θεμάτων της ημερήσιας διάταξης.

Δελτίο Τύπου : Όποιος έχει μάτια βλέπει (με αφορμή ανακοίνωση της Επ. Αγώνα Ιεράπετρας )

Δελτίο Τύπου : «Όποιος έχει μάτια βλέπει» με αφορμή μία ακόμα ανακοίνωση της Επιτροπής Αγώνα με την οποία επιτίθεται στη Δημοτική Αρχή επειδή λειτούργησε το Δημαρχείο.Το κλειστό Δημαρχείο δεν εξυπηρετεί το ανοικτό Νοσοκομείο