17 Αυγούστου, 2015

Προσφορές για ανάθεση εργασίας : «Έλεγχος και Πιστοποίηση Παιδικών Χαρών»

Έκδοση άδειας χρήσεως υδάτων – Αιτήσεις έως και 30.09.2015

«.... όσοι δημότες, ιδιώτες, φορείς & λοιπά νομικά πρόσωπα (ΤΟΕΒ κλπ) δεν έχουν καταθέσει ακόμα αίτηση χορήγησης σχετικών αδειών, θα πρέπει να το πράξουν άμεσα προς αποφυγή κυρώσεων (προστίμων) έως και 30-9-2015. Αν η αίτηση κατατεθεί από 1-10-2015 ...»

Δημόσια Διαβούλευση : Νέος Κανονισμός Κοιμητηριών Δήμου Ιεράπετρας

Τίθεται σε δημόσια διαβούλευση ο Νέος Κανονισμός Κοιμητηριών Δήμου Ιεράπετρας. Συμμετοχή, κατάθεση απόψεων μέχρι τις 08.09.2015

4η εφαρμογή του προγράμματος καταπολέμησης κουνουπιών στο νομό

Τμήμα Περιβαλλοντικής Υγιεινής & Υγειονομικού Ελέγχου της Δ/νσης Δημόσιας Υγείας & Κοινωνικής Μέριμνας της Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου. Εφαρμογή του προγράμματος καταπολέμησης κουνουπιών στο νομό Λασιθίου. 4η εφαρμογή από 17η Αυγούστου 2015.