27 Νοεμβρίου, 2015

Συνεδρίαση του Δ.Σ της Δημοτικής Κοινότητας Ιεράπετρας στις 30.11.2015

Σας προσκαλούμε σε συνεδρίαση στις 30 Νοεμβρίου 2015 ημέρα Δευτέρα και ώρα 16:00, που θα πραγματοποιηθεί στη μικρή αίθουσα συνεδριάσεων στο κτίριο του Δημαρχείου.

Πρόσκληση για συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής στις 30.11.2015

Καλείσθε να προσέλθετε στη δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα την 30 του μηνός Noεμβρίου έτους 2015, ημέρα Δευτέρα και ώρα 8.30.

Κ.Δ.Β.Μ Δήμου Ιεράπετρας: Eκπαιδευτικά προγράμματα Γενικής Εκπαίδευσης Ενηλίκων

Συνεχίζεται επιτυχώς η λειτουργία του Κ.Δ.Β.Μ του Δήμου Ιεράπετρας στο οποίο θα υλοποιηθούν εκπαιδευτικά προγράμματα Γενικής Εκπαίδευσης Ενηλίκων.

Σχολείο Γονέων στους Παιδικούς και Βρεφονηπιακούς Σταθμούς του Δήμου Ιεράπετρας

Με απώτερο σκοπό την υποστήριξη των γονέων η ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α υλοποιεί πρόγραμμα ενημερωτικών συναντήσεων για τους γονείς που τα παιδιά τους φιλοξενούνται στους Παιδικούς και Βρεφονηπιακούς Σταθμούς του Δήμου Ιεράπετρας.

Υλοποιείται σε δέκα τοπικές κοινότητες το έργο ανάπτυξη εφαρμογών ευρυζωνικότητας

Σε δέκα οικισμούς του Δήμου Ιεράπετρας υλοποιούνται εργασίες για την ανάπτυξη ευρυζωνικών εφαρμογών. Με την ολοκλήρωσή τους δημιουργούνται κατάλληλες υποδομές που ενισχύουν την τοπική επιχειρηματικότητα, δήλωσε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας.