15 Δεκεμβρίου, 2015

Συνάντηση Δημάρχου με Εμπορικό Σύλλογο

Η αγορά της Ιεράπετρας διακρίνεται για την ποιότητα και τα πλεονεκτήματά της. Υποχρέωση του Δήμου η στήριξη και η ανάδειξή της δηλώνει ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης.

Συνάντηση Δημάρχου με Σωματείο Ξενεδοχοϋπαλλήλων Ιεράπετρας

Τη στήριξη του στα αιτήματα του Σωματίου Ξενοδοχοϋπαλλήλων Ιεράπετρας εξέφρασε ο Δήμαρχος, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης.

Κλείσιμο οδού Κοθρή λόγω της φωταγώγησης του Χριστουγεννιάτικου Δένδρου

Λόγω της φωταγώγησης του Χριστουγεννιάτικου Δένδρου η οδός Κοθρή θα παραμείνει κλειστή μέχρι το ύψος της οδού Γιαννακού σήμερα απο τις 18:00 μ.μ. έως 23:00 μ.μ.

Συνάντηση Δημάρχου με το Σύλλογο Ιστός

Πρόθυμος ο Δήμος να συμβάλει στη δημιουργία Λαχανόκηπου σε συνεργασία με τον σύλλογο «Ιστός».

Συνάντηση Δημάρχου με Προϊσταμένη Εφορίας Αρχαιοτήτων

Θέματα που αφορούν τους αρχαιολογικούς χώρους στο Δήμο Ιεράπετρας συζητήθηκαν κατά την συνάντηση του Δημάρχου Ιεράπετρας με την προϊσταμένη της Εφορίας Αρχαιοτήτων την Παρασκευή 11 Δεκεμβρίου.

Συνεδρίαση του Δ.Σ της Δημοτικής Κοινότητας Ιεράπετρας στις 16.12.2015

Σας προσκαλούμε σε συνεδρίαση στις 16 Δεκεμβρίου 2015 ημέρα Τετάρτη και ώρα 17:30, που θα πραγματοποιηθεί στη μικρή αίθουσα συνεδριάσεων δίπλα στην αίθουσα θεάτρου «Μελίνα Μερκούρη».

Συνεδρίαση Δ.Σ. της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στις 16.12.2015

Σας προσκαλούμε σε έκτακτη συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. «Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας » στις 16 του μηνός Δεκεμβρίου έτους 2015 ημέρα Τετάρτη και ώρα 13.00.