23 Ιουνίου, 2017

Επίσκεψη στην ΕΔΙΚ

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας πραγματοποίησε επίσκεψη στην ομάδα Εθελοντών Διασωστών Κρήτης στο πλαίσιο του σχεδίου δράσης (project) με θέμα «Δημόσιες υπηρεσίες και εθελοντικές ομάδες με κοινωνική προσφορά στην περιοχή της Ιεράπετρας».

Επίσκεψη στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Ιεράπετρας

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας πραγματοποίησε επίσκεψη στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Ιεράπετρας την Τετάρτη 14/6.

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το 1ο πρωτάθλημα Σκάκι στον Δήμο Ιεράπετρας

Με αρκετές συμμετοχές πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 17 και 18 Ιουνίου 2017 στην πόλη της Ιεράπετρας το 1ο Πρωτάθλημα Σκάκι Δήμου Ιεράπετρας.

Εγγραφές στα τμήματα Σκάκι του Δήμου Ιεράπετρας

Από το ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνεται ότι ξεκίνησαν οι εγγραφές για τα μαθήματα σκάκι της θερινής περιόδου.

Διανομή προϊόντων ΤΕΒΑ

Το Γραφείο Κοινωνικής Πολιτικής και Ισότητας των δύο φύλων του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει τους νέους δικαιούχους του προγράμματος ΤΕΒΑ ότι θα πραγματοποιηθεί διανομή προϊόντων στο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου.

Πρόσκληση για συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής στις 26.06.2017

Καλείστε να προσέλθετε στη δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 στην μικρή αίθουσα στον 1ο όροφο την 26η του μηνός Ιουνίου έτους 2017, ημέρα Δευτέρα και ώρα 8.30.