Επίσκεψη στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Ιεράπετρας

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

Επίσκεψη στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Ιεράπετρας

ethnosimo
ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΕΡΕΥΝΑΣ και ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ
ΙΔΡΥΜΑ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ
ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΒΑΪΝΙΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Τηλ.: 2842089736, 6974908357
Fax:   2842089736
Τ.Κ.:  722 00
e-mail: sdelas@sch.gr

Ιεράπετρα, 22-06-2017
Αρ. Πρωτ : 109

ΘΕΜΑ:  Επίσκεψη στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Ιεράπετρας

[dropcap]Τ[/dropcap]ο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας πραγματοποίησε επίσκεψη στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Ιεράπετρας την Τετάρτη 14/6. Η επίσκεψη έγινε προκειμένου οι εκπαιδευόμενοι του σχολείου μας να γνωρίσουν τις δυνατότητες συνέχισης των σπουδών τους στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση μετά το πέρας της φοίτησής τους στο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας. Τους εκπαιδευόμενους, τους εκπαιδευτές και τον Σύμβουλο Σταδιοδρομίας υποδέχτηκε ο Διευθυντής του σχολείου κ. Γιακουμάκης Μανώλης, ο οποίος περιέγραψε τα στάδια και τη διάρκεια της φοίτησης, τους κλάδους επιλογής και απάντησε σε κάθε ερώτηση των εκπαιδευομένων.  Στην επίσκεψη μετείχαν όλοι οι εκπαιδευόμενοι και οι εκπαιδευτές του σχολείου. Ευχαριστούμε τον Διευθυντή και τους καθηγητές του Εσπερινού ΕΠΑΛ για τη λεπτομερή παρουσίαση του  σχολείου και τη φιλοξενία. Η επίσκεψη του ΣΔΕ στο Εσπερινό ΕΠΑΛ έχει παγιωθεί και έχει αποδείξει ότι βοηθάει σημαντικά τους μαθητές του σχολείου μας στη συνέχιση των σπουδών του.

episkepsi-sto-epal-apo-sde

Από το Σ.Δ.Ε. Ιεράπετρας