Επίσκεψη στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Ιεράπετρας

Ο Δήμος Ιεράπετρας με χαρά σας ενημερώνει ότι οι ηλεκτρονικές αιτήσεις για εγγραφές και οι επανεγγραφές στους Παιδικούς και Βρεφονηπιακούς Σταθμούς
Από το Γραφείο  Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης,
Το τουρνουά 3x3 Βasketball «Cretan Series» by choco BIG, ανοίγει αυλαία στην Ιεράπετρα με γκεστ σταρ τον Σοφοκλή Σχορτσανίτη
Για παιδιά ηλικίας 5-12 στο χώρο της βιβλιοθήκης ''ΜΑΡΙΑ ΛΙΟΥΔΑΚΗ''.
Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει ότι από την Περιφερειακή Ενότητα Λασιθίου  πραγματοποιούνται εργασίες καθαρισμού

Επίσκεψη στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Ιεράπετρας

ethnosimo
ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΕΡΕΥΝΑΣ και ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ
ΙΔΡΥΜΑ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ
ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΒΑΪΝΙΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Τηλ.: 2842089736, 6974908357
Fax:   2842089736
Τ.Κ.:  722 00
e-mail: sdelas@sch.gr

Ιεράπετρα, 22-06-2017
Αρ. Πρωτ : 109

ΘΕΜΑ:  Επίσκεψη στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Ιεράπετρας

[dropcap]Τ[/dropcap]ο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας πραγματοποίησε επίσκεψη στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Ιεράπετρας την Τετάρτη 14/6. Η επίσκεψη έγινε προκειμένου οι εκπαιδευόμενοι του σχολείου μας να γνωρίσουν τις δυνατότητες συνέχισης των σπουδών τους στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση μετά το πέρας της φοίτησής τους στο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας. Τους εκπαιδευόμενους, τους εκπαιδευτές και τον Σύμβουλο Σταδιοδρομίας υποδέχτηκε ο Διευθυντής του σχολείου κ. Γιακουμάκης Μανώλης, ο οποίος περιέγραψε τα στάδια και τη διάρκεια της φοίτησης, τους κλάδους επιλογής και απάντησε σε κάθε ερώτηση των εκπαιδευομένων.  Στην επίσκεψη μετείχαν όλοι οι εκπαιδευόμενοι και οι εκπαιδευτές του σχολείου. Ευχαριστούμε τον Διευθυντή και τους καθηγητές του Εσπερινού ΕΠΑΛ για τη λεπτομερή παρουσίαση του  σχολείου και τη φιλοξενία. Η επίσκεψη του ΣΔΕ στο Εσπερινό ΕΠΑΛ έχει παγιωθεί και έχει αποδείξει ότι βοηθάει σημαντικά τους μαθητές του σχολείου μας στη συνέχιση των σπουδών του.

episkepsi-sto-epal-apo-sde

Από το Σ.Δ.Ε. Ιεράπετρας