8 Μαρτίου, 2018

Ευχαριστήριο στην Πυροσβεστική Υπηρεσία από το σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας ενημερώθηκε από την Πυροσβεστική Υπηρεσία Ιεράπετρας στο χώρο του σχολείου για τις ενέργειες σε περίπτωση σεισμού και επίσης την αντιμετώπιση πυρκαγιάς σε οικιακό ή επαγγελματικό χώρο.

Ανακοίνωση-Πρόσκληση για θέσεις υδρονομέων για τη Δημοτική Ενότητα Ιεράπετρας και Μακρύ Γιαλού

Καθορίστηκε η θερινή αρδευτική περίοδος έτους 2018 και οι θέσεις των υδρονομέων άρδευσης για τη Δημοτική Ενότητα Ιεράπετρας και τη Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού ανά Τοπική Κοινότητα.

Συγχαρητήρια του Δημάρχου Ιεράπετρας στο Λιμενάρχη Ιεράπετρας

Με τον Λιμενάρχη Ιεράπετρας κ. Ιωάννη Παπαδάκη συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης προκειμένου να τον συγχαρεί για την επιτυχή έκβαση της επιχείρησης εντοπισμού ναρκωτικών ουσιών στο αλιευτικό σκάφος Celine Star.

Συνάντηση του Δημάρχου Ιεράπετρας με τον Αστυνομικό Διευθυντή Λασιθίου

Σημαντικά θέματα για την αστυνόμευση του Δήμου Ιεράπετρας συζητήθηκαν κατά τη συνάντηση που πραγματοποίησε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης με τον Αστυνομικό Διευθυντή Λασιθίου κ.Εμμανουήλ Παπαδάκη.