29 Μαρτίου, 2018

Πρόσκληση για συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας στις 02.04.2018

Σας προσκαλούμε, στις 02 Απριλίου 2018, ημέρα Μ. Δευτέρα και ώρα 13.00 μ.μ., σε τακτική συνεδρίαση, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου.

Διευκρινίσεις για την 248/2018 πράξη χαρακτηρισμού έκτασης της Δ/νσης Δασών Λασιθίου

Σχετικά με την με αριθ. Πρωτ. 248/15-2-2018 πράξη χαρακτηρισμού έκτασης από την Δ/νση Δασών Λασιθίου διευκρινίζονται τα παρακάτω.

Συνάντηση του Δημάρχου Ιεράπετρας με τον Περιφερειάρχη

Ζητήματα που αφορούν έργα και μελέτες του Δήμου Ιεράπετρας τέθηκαν στο επίκεντρο της συνάντησης που πραγματοποίησε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ.Θεοδόσιος Καλαντζάκης με τον Περιφερειάρχη Κρήτης κ. Σταύρο Αρναουτάκη.

Επίσκεψη του Δημάρχου Ιεράπετρας στην Εφορεία Αρχαιοτήτων Λασιθίου

Την Εφορεία Αρχαιοτήτων Λασιθίου επισκέφτηκε εχθές ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης λόγω της έγκρισης χρηματοδοτήσεων από την Περιφέρεια Κρήτης για την έναρξη εργασιών σε χώρους αρχαιολογικού ενδιαφέροντος του Δήμου Ιεράπετρας.