30 Μαΐου, 2018

Διακήρυξη Δημοπρασίας για την «Προμήθεια ηλεκτρολογικού υλικού»

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας προκηρύσσει συνοπτικό διαγωνισμό για την ανάδειξη αναδόχου για την «Προμήθεια ηλεκτρολογικού υλικού».

Διακήρυξη για την ανάθεση της εργασίας «Ασφάλιση μεταφορικών μέσων και μηχανημάτων και σκαφών» του Δήμου Ιεράπετρας έτους 2018-2019»

Ο Δήμος μας ενδιαφέρεται να αναθέσει την εργασία «Ασφάλιση μεταφορικών μέσων και μηχανημάτων και σκαφών» του Δήμου Ιεράπετρας έτους 2018-2019».

Παρουσία του Δημάρχου Ιεράπετρας στην εκδήλωση προς τιμήν του Philip Betancourt

Στην εκδήλωση προς τιμήν του αρχαιολόγου καθηγητή κ. Philip Betancourt στο Καβούσι παρευρέθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης.

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας ευχαριστεί για τον ποδοσφαιρικό αγώνα φιλανθρωπικού χαρακτήρα

Το Σάββατο 26/05/2018 πραγματοποιήθηκε ποδοσφαιρικός αγώνας φιλανθρωπικού χαρακτήρα ανάμεσα στους εκπαιδευόμενους του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας και στους μαθητές του 1ου Λυκείου Ιεράπετρας.

Συγχαρητήρια από το Δήμαρχο Ιεράπετρας στον Ο.Φ.Ιεράπετρας

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας συγχαίρει θερμά τον Ο.Φ.Ιεράπετρας για την πρόκρισή του στον τελικό κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδας.

Η αποκομιδή των απορριμάτων δεν θα γίνει την Τετάρτη 30-05-2018

Η Υπηρεσία Καθαριότητας & Ανακύκλωσης ενημερώνει τους δημότες ότι αύριο Τετάρτη 30/5/2018 η αποκομιδή των απορριμμάτων δε θα γίνει λόγω της συμμετοχής των εργαζομένων στην 24ωρη Πανελλαδική-Πανεργατική απεργία.