25 Ιουνίου, 2018

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας στην εκδήλωση ονοματοδοσίας της αίθουσας «Μανώλης Αγγελάκης»

Στην εκδήλωση για την ονοματοδοσία της αίθουσας πολλαπλών χρήσεων του Γενικού Λυκείου Μακρύ Γιαλού- Γυμνασίου Κουτσουρά σε αίθουσα «Μανώλης Αγγελάκης» παρευρέθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης.

«Ευθύνη όλων μας η ευζωία των αδέσποτων της Ιεράπετρας»

Στον ειδικό χώρο που έχει διαμορφώσει ο Δήμος Ιεράπετρας στα πρώην σφαγεία βρέθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης προκειμένου να ενημερωθεί για την πορεία των τριήμερων εθελοντικών στειρώσεων που πραγματοποιήθηκαν σε αδέσποτα ζώα.

«Οι υποσχέσεις χωρίς αντίκρισμα από την Κυβέρνηση βλάπτουν τα συμφέροντα του Δήμου Ιεράπετρας» δηλώνει ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Με τον υπουργό Παιδείας κ. Κώστα Γαβρόγλου συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης. Εκφράστηκε για ακόμα μία φορά η ανησυχία για το μέλλον των ΤΕΙ Λασιθίου και ζητήθηκαν διευκρινίσεις επί των διαδικασιών.