9 Ιουλίου, 2018

Διακήρυξη έργου «Νέο Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών με Αναπηρία Ιεράπετρας-Κ.Δ.Α.Π-Μ.Ε.Α Ιεράπετρας»

Ο Δήμος Ιεράπετρας διακηρύσσει την με ανοιχτή διαδικασία επιλογή αναδόχου για την κατασκευή του έργου «Νέο Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών με Αναπηρία Ιεράπετρας-Κ.Δ.Α.Π-Μ.Ε.Α Ιεράπετρας».

Ανοικτός Διαγωνισμός για την «Εργασία Καθαρισμού Παραλίας Τ.Κ. Παχειάς Άμμου»

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας προκηρύσσει Ανοικτό Διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για την «Εργασία Καθαρισμού Παραλίας Τ.Κ. Παχειάς Άμμου».

Ευχαριστήριο στους χορηγούς του Κοινωνικού Παντοπωλείου

Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, η Συντονίστρια Κική Χασάπη-Φρονιμάκη και το Προσωπικό της Δομής, ευχαριστoύν θερμά τις επιχειρήσεις, τους συλλόγους, τους φορείς και τους πολίτες.

Η λειψυδρία αντιμετωπίζεται με έργα και όχι με άγονους διαλόγους και κινδυνολογία

Τον διευθυντή της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Κρήτης Διεύθυνσης Υδάτων κ. Μαρίνο Κριτσωτάκη και τον γεωλόγο κ. Γιώργο Ανετάκη συνόδευσε την Πέμπτη το πρωί ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης στις τοπικές κοινότητες της Ανατολής, του Αγίου Ιωάννου και του Καβουσίου.