30 Οκτωβρίου, 2018

Θέσεις εκπαιδευτών ενήλικων στα «Κέντρα Διά Βίου Μάθησης –Νέα Φάση»

Έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Ιδρύματος Νεολαίας και Διά Βίου Μάθησης (Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ.) η Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για σύναψη σύμβασης έργου για θέσεις εκπαιδευτών ενήλικων στα «Κέντρα Διά Βίου Μάθησης –Νέα Φάση».

Ευχαριστήριο του Δημάρχου Ιεράπετρας για το 8o φεστιβάλ ερασιτεχνικού θεάτρου

Το Σάββατο 27 Οκτωβρίου έπεσε η αυλαία του 8ου Πανελλήνιου Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας το οποίο στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία.

Εγγραφές στη χορευτική ομάδα του Δήμου Ιεράπετρας

Το 2016 ο Δήμος Ιεράπετρας και το ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α προχώρησαν στη δημιουργία της Δημοτικής Χορευτικής Ομάδας με στόχο τη προβολή και τη διάδοση της μουσικοχορευτικής παράδοσης της Ανατολικής Κρήτης.

Συνάντηση με θέμα τις Χριστουγεννιάτικες Εκδηλώσεις 2018

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη, 24 Οκτωβρίου, συνάντηση του Προέδρου του Ν.Π.Δ.Δ. «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ» με τον Πρόεδρο του νέου Δ.Σ. του Εμπορικού Συλλόγου Ιεράπετρας, με θέμα τις «Χριστουγεννιάτικες Εκδηλώσεις 2018».