15 Οκτωβρίου, 2019

Επίσκεψη του Δημάρχου Ιεράπετρας στην Κοινότητα Μύρτους

Την κοινότητα Μύρτους επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης όπου συναντήθηκε με τον πρόεδρο της κοινότητας κ. Αλέξανδρο Παντελάκη.

Συνάντηση του Δημάρχου Ιεράπετρας με τον βουλευτή Λασιθίου κ. Θραψανιώτη

Με το Δήμαρχο Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιο Καλαντζάκη συναντήθηκε ο βουλευτής Λασιθίου του ΣΥΡΙΖΑ κ. Εμμανουήλ Θραψανιώτης.

Προγράμματα Άθλησης για Όλους από το Δήμο Ιεράπετρας

Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την συμμετοχή του στα Προγράμματα Άθλησης για Όλους, της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού, μετά την με αρ. απόφαση 123/2019 του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας.

Προκήρυξη για την επιλογή Συμπαραστάτη του Δημότη & της Επιχείρησης

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας αφού έλαβε υπόψη του: ...................... προκηρύσσει την πλήρωση της θέσης του Συμπαραστάτη του Δημότη & της Επιχείρησης.

Εξετάσεις ελληνομάθειας για πολίτες τρίτων χωρών και αιτούντες άσυλο από το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας

Η Διεύθυνση Διά Βίου Μάθησης της Γενικής Γραμματείας Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης και Διά Βίου Μάθησης πρόκειται να διοργανώσει τις εξετάσεις για την πιστοποίηση της ελληνικής γλώσσας για πολίτες τρίτων χωρών και αιτούντες άσυλο.