15 Μαΐου, 2020

Τακτική διά περιφοράς συνεδρίαση της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης στις 18.05.2020

Σας προσκαλούμε σε τακτική διά περιφοράς συνεδρίαση στις 18 Μαΐου 2020 ημέρα Δευτέρα και ώρα 11:00 στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δήμου στον 1ο όροφο του δημαρχιακού κτηρίου.

Διανομή προϊόντων για τους δικαιούχους του προγράμματος ΤΕΒΑ

Το Γραφείο Κοινωνικής Πολιτικής και Ισότητας των δύο φύλων του Δήμου Ιεράπετρας, ενημερώνει τους δικαιούχους του προγράμματος ΤΕΒΑ, ότι θα πραγματοποιηθεί διανομή ειδών παντοπωλείου και ειδών κρεοπωλείου στο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου, στην οδό Νικηφόρου Φωκά 20.

Τηλεμετρία: ένα μεγάλο τεχνολογικό έργο αξίας 868.000€ ξεκινά

Υπεγράφη, σήμερα, μεταξύ του Δημάρχου Ιεράπετρας κ. Καλαντζάκη Θεοδοσίου και της ......................... η σύμβαση για την προμήθεια, εγκατάσταση και λειτουργία του συστήματος παρακολούθησης τηλε-ελέγχου της ύδρευσης της Ιεράπετρας.

Συνάντηση του Δημάρχου με την Ένωση Ξενοδόχων Ιεράπετρας

Με τον Πρόεδρο και μέλη της Ένωσης Ξενοδόχων Ιεράπετρας και Νοτιοανατολικής Κρήτης, συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης, παρουσία της Αντιδημάρχου κας Χρύσας Χατζημαρκάκη.