10 Ιουλίου, 2020

Bιωματικό εργαστήριο επαγγελματικής συμβουλευτικής με τίτλο Διαχείριση Εργασιακού Άγχους στο ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ

Το ΙΝΕ - ΓΣΕΕ ΚΡΗΤΗΣ με την υποστήριξη του Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου Λασιθίου, θα πραγματοποιήσει εργαστήριο επαγγελματικής συμβουλευτικής με τίτλο Διαχείριση Εργασιακού Άγχους σε συνεργασία με το Κοινωνικό Παντοπωλείο Δήμου Ιεράπετρας.

Πρόληψη των επιπτώσεων από την εμφάνιση υψηλών θερμοκρασιών και καύσωνα

Σύμφωνα με τις κλιματολογικές συνθήκες της χώρας μας, ο καύσωνας αποτελεί εποχιακό φαινόμενο που παρατηρείται κατά τους θερινούς μήνες. Στο πλαίσιο αυτό και εν όψη της αύξησης της θερμοκρασίας που θα ακολουθήσει τις επόμενες μέρες, ο Δήμος Ιεράπετρας θα διαθέτει.....................

Πολύ υψηλός κίνδυνος πυρκαγιάς (κατηγορία κινδύνου 4) για Παρασκευή 10 Ιουλίου 2020

Σύμφωνα με το Χάρτη Πρόβλεψης Κινδύνου Πυρκαγιάς που εκδίδει η Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας ..............(www.civilprotection.gr), για Παρασκευή 10 Ιουλίου 2020, προβλέπεται πολύ υψηλός κίνδυνος πυρκαγιάς (κατηγορία κινδύνου 4).