10 Σεπτεμβρίου, 2021

Συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. «Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας»

Σας προσκαλούμε, στις 13 Σεπτεμβρίου 2021, ημέρα Δευτέρα και ώρα 12.00π.μ. σε διά περιφοράς συνεδρίαση  του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. «Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας» για να συζητήσουμε τα παρακάτω θέματα:

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ, ΑΡΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΣΤΡΟΠΕΚΑΚΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΤΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Για μία ακόμη φορά διαπιστώνουμε τις απέλπιδες προσπάθειες του κ. Πανταζή να μηδενίσει το έργο της Δημοτικής Αρχής, στοχοποιώντας αυτή τη φορά  με ανακρίβειες το μεγάλο έργο της ύδρευσης, άρδευσης και αποχέτευσης που συντελείται τα τελευταία χρόνια.

ΣΥΜΒΑΣΙΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΕΡΓΑ ΥΨΟΥΣ 552.419,36€ (ΑΝΕΥ ΦΠΑ) ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ.ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΜΕ ΤΟΝ Κ. ΑΣΤΡΟΠΕΚΑΚΗ, ΤΗ Μ. ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΑΚΗ ΚΑΙ ΤΗ Μ. ΣΑΚΑΔΑΚΗ ΕΝ ΟΨΕΙ ΤΗΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ.

Με τους Προέδρους της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Σχολικής Επιτροπής, κα Μαρία Ρουμελιωτάκη  και κ. Κωνσταντίνο Αστροπεκάκη και με την Πρόεδρο της ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α. κα Μαρία Σακαδάκη συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσης Καλαντζάκης, με αφορμή την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Ο κος Καλαντζάκης ενημερώθηκε για όλες τις εργασίες που έχουν συντελεστεί στις σχολικές μονάδες  και στους Σταθμούς (ελαιοχρωματισμοί, κτηριακές παρεμβάσεις, ηλεκτρολογικές και υδραυλικές εργασίες κ.α.),