1 Σεπτεμβρίου, 2022

Σίτιση μαθητών Μουσικού Γυμνασίου Λασιθίου

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, έχοντας υπόψη τις διατάξεις του Ν.4412/2016 «Δημόσιες Συμβάσεις Έργων, Προμηθειών και Υπηρεσιών» και του Ν. 3463/2006 «Κύρωση του Κώδικα Δήμων», προκηρύσσει Ανοιχτό Ηλεκτρονικό Διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για την προμήθεια με τίτλο «Σίτιση μαθητών Μουσικού Γυμνασίου Λασιθίου»,

ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΕΣΩΝ ΑΤΟΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Παροχές Ένδυσης)  2022

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, έχοντας υπόψη τις διατάξεις του Ν.4412/2016 «Δημόσιες Συμβάσεις Έργων, Προμηθειών και Υπηρεσιών» και του Ν. 3463/2006 «Κύρωση του Κώδικα Δήμων», προκηρύσσει Ανοιχτό Ηλεκτρονικό Διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για την προμήθεια με τίτλο «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΕΣΩΝ ΑΤΟΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΕΤΟΥΣ 2022», ενδεικτικού προϋπολογισμού  53.897,04 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ).

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

Σας προσκαλούμε στις 05 Σεπτεμβρίου 2022, ημέρα Δευτέρα και ώρα 18:30 σε τακτική συνεδρίαση, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, για να συζητήσουμε τα παρακάτω θέματα:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Σας προσκαλούμε σε τακτική διά περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας στις 05/09/2022 ημέρα Δευτέρα και ώρα 10:00 για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα :

Πρόσκληση Συμβουλίου Κοινότητας Καλαμαύκας

Σας προσκαλούμε σε συνεδρίαση, στις 7 Σεπτεμβρίου 2022 ημέρα Τετάρτη και ώρα 10:00 π.μ, στο γραφείο της Κοινότητας Καλαμαύκας, για να συζητήσουμε τα παρακάτω θέματα:

Πρόσκληση για Συμβούλιο ΔΕΠ

Σας προσκαλούμε σε τακτική διά περιφοράς  συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας  που θα γίνει τη  Δευτέρα 5  Σεπτεμβρίου  2022  και ώρα 10.00π.μ. για συζήτηση και λήψη απόφασης στο παρακάτω θέμα:

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας

Σας ενημερώνουμε ότι από την έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων έως και το Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 12:00 βραδυνή, όσες και όσοι έχουν λάβει voucher από την ΕΕΤΑΑ για εγγραφή παιδιού σε βρεφονηπιακούς σταθμούς, θα έχουν την δυνατότητα να υποβάλλουν αίτηση μαζί με τα απαραίτητα συνοδευτικά δικαιολογητικά. Όλη η διαδικασία θα γίνει πάλι μέσω της ηλεκτρονικής εφαρμογής («πλατφόρμας») preschool, στην διεύθυνση: https://polierapetra.intellisoft.gr

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας

Σας ενημερώνουμε ότι από την έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων έως και την Παρασκευή 2 Σεπτεμβρίου 2022, όσες και όσοι έχουν λάβει voucher από την ΕΕΤΑΑ για εγγραφή παιδιού σε Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών (ΚΔΑΠ), θα έχουν την δυνατότητα να υποβάλλουν αίτηση μαζί με τα απαραίτητα συνοδευτικά δικαιολογητικά.